Sosyal Medya Hesaplarınızı Tek Noktadan Güncelleyin
Mesajlaşma

Sosyal Medya Hesaplarınızı Tek Noktadan Güncelleyin

Sosyal ağlar ve mikro-blog servisleri ile sarılmış bir online ağda artık durum güncellemesi ve paylaşım yapmak başlı başına bir problem olmuş durumda. Zamanı verimli kullanmak açısından hesaplarınızı birbirine bağlamanız mümkün ancak bu zincirleme ile yanlış yerlerde istemediğiniz paylaşımlar yapmanız da kaçınılmaz olabiliyor.

Twitter üzerinde büyüyen uygulama dünyası onun daha aktif kullanılabilmesini sağladı. Ancak sadece Twitter'a hizmet veren bu uygulamalardan ziyade çoklu servis entegrasyonu olan uygulamalar daha fazla verimlilik getiriyor. Bunlardan biri olan Ping.fm bir çok kanaldan (web, sms, mobil, desktop..) erişebileceğiniz tek hesap üzerinden onlarca servise durum güncellemesi veya paylaşım yapmanıza imkan tanıyor.

Firefox eklentisini kullanmanın oldukça verimli olacağı servis ile blogunuza yazı veya Flickr'a fotoğraf da gönderebilirsiniz. Ping.fm'e ekleyebileceğiniz servisler arasında Facebook, Twitter, LinkedIn, MySpace ve Friendfeed'den, Posterous, Tumblr, Ning, Blogger, Hi5 ve Wordpress'e kadar çok geniş bir yelpaze var. Bu da sosyal medyada marka hesaplarını tek bir noktadan güncellemek için oldukça etkili.

iPhone, iPod Touch, WAP ve SMS'e varan mobil iletişim kanalları, anlık mesajlaşma (IM) ve 3. parti uygulamalarla entegrasyonu ile geniş erişim ağı oluşturan Ping.fm'i kullanmak oldukça basit. Profilinize eklediğiniz servislerin tümünde bir kaç tık ile aynı içeriği paylaşabileceğiniz gibi gruplama yaparak paylaşımlarınızı özelleştirme imkanınız da var.

Tamamen ücretsiz olan servis Twitter uygulamaları arasında da yükselişte ve Twitter'dan bilgi filtrelemesi yapan  Seesmic tarafından satın alınmış durumda. Ping.fm kendi teknolojisini Seesmic'i geliştirmek için kullanacak olsa da online hesap yönetimi anlamında kendi yolunda başarılı bir servis olarak kalmaya devam edecek.

Yorumlar (6)
 1. Bunun adına internette zincirleme kaza girişimi desek ne kadar doğru olur acaba. :)

 2. İlter İlter

  Ben de merak ediyorum, hakikaten de Ping.fm online hesap yönetimi anlamında kendi yolunda başarılı bir servis olarak kalmaya devam edecek mi. Zira friendfeed facebook tarafından satın alındıktan sonra kısa bir süreliğine kullanıcı sayısında patlama yaşamış olsa da, şu anda ölüme terk edilmiş durumda, ve gün-be-gün friendfeed hesabına giriş yapan kişi sayısı düşüyor.

  Bence ping.fm tamamen seesmic'in bir parçası olacak ve domain'i gittikçe kullanılmaz hale gelecek.

 3. Demir Demir

  Bir blog yazarı olarak bu benim çok işime yarayacak.

 4. bence çok güzel düşünülmüş bir girişim. önümüzdeki günlerde yükselişe geçecektir. artık facebook mu satın alır google mı alır bilemem :)

 5. Yener Yener

  Gerçekten güzel fikir, kısa zamanda yayılacağına inanıyorum.

 6. Hasan Hasan

  Servis yalan olmuş.