Twitter Bilgi Akışına Başarılı Bir Filtreleme: Seesmic Look

Twitter Bilgi Akışına Başarılı Bir Filtreleme: Seesmic Look

Screen shot 2010-01-25 at 19.07.59

Zararın neresinden dönülse kardır lafının doğruluğunu son derece iyi şekilde kanıtlayan isimlerden olan Loic Le Meur, şirketi Seesmic'in yeni ürünü olan Seesmic Look'u bugün DLD Konferansı'nda tanıttı. Başlangıçta kullanıcılarının kısa videolar ile internete mesaj göndermelerini hedefleyen Seemic, geçen süre içinde bu alandaki fırsatın limitli olduğunu farkedip, modelini Twitter arayüzleri üzerine odaklamıştı. Bu modelde son derece başarılı şekilde ilerleyen şirket videolara yönelik uygulamasını ise seesmic.tv adresine taşıdı ama servisi sonlandırmadı.

Hali hazırda Seesmic ile popüler Twitter uygulamalarından biri konumunda olan şirket, Seesmic Look ile de gerçek zamanlı internetin günümüzde bilgiyi takip edebilmek adına ne tür uygulamaları beraberinde getireceğini gösterdi.

Sadece Windows işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen Seesmic Look, masaüstünüzde kategorilere ayrılmış konular, kişiler ya da anahtar kelimeler bazında tüm Twitter içeriklerini filtreliyor ve size istediğiniz konudaki bilgiyi son derece başarılı arayüzleri üzerinden aktarıyor.

Bugün Loic Le Meur'un yaptığı sunumda sonra derece etkilendiğim uygulama sanki masaüstünüzün duvar kağıdıymış gibi bir kullanım hissi veriyor.

Yeri gelmişken gerçek zamanlı internet, sosyal medya ve mikro blog uygulamalarının önümüzdeki birkaç yıl içinde hayatımızda önemli değişimlere yol açacağının altını çizmek isterim. Yaşadığımız dönemde de özellikle global girişimleri ve trendleri inceleyerek görebileceğiniz bu kültürel değişime uzak kalmamak için teknik anlamda ve fikirsel boyutta konuya hazırlanmanızda fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.