Colendi, interaktif canlı mobil eğlence platformu Hadi'yi satın aldı

Hadi, ülkemizin en önemli finansal teknoloji girişimleri arasında yer alan Colendi tarafından satın alındı. Hadi ve Colendi arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.
Colendi, interaktif canlı mobil eğlence platformu Hadi'yi satın aldı

Gerçek para ödüllü ve canlı bir mobil bilgi yarışması olarak karşımıza çıkan Hadi'yi ilk olarak 2018 yılının Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Kısa süre içinde bir fenomene dönüşen ve büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Hadi, geçtiğimiz Şubat ayında ise kripto para ödüllü bir platforma dönüştü.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre ise Hadi, ülkemizin en önemli finansal teknoloji girişimleri arasında yer alan Colendi tarafından satın alındı. Hadi ve Colendi arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

İlk etapta gerçek para ödüllü canlı bir mobil bilgi yarışması olarak hayatımıza giren Hadi, 2022 yılında ise yeni özellikler kazandı. Sadece canlı mobil bilgi yarışması olmaktan çıkan Hadi, odağına kripto paraları aldı. Hadi, kısa süre önce kripto para alınıp satılabilen bir platforma dönüştü.

Instagram üzerinden konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Hadi kurucusu Emre Ulusoy, 5 yıl boyunca Hadi'yi Hadi yapan; 100'e yakın ekip arkadaşı, sunucu, kardeş firma, sponsor marka, yatırımcı ve en çok da 10 milyon kullanıcıya güzel anılar için teşekkür ettiklerini paylaştı.

Hadi'nin geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda da bulunan Ulusoy, canlı yayınlara ara verdiklerini fakat Hadi markasının Türkiye'nin en güçlü fintech şirketi Colendi çatısı altında, 7/24 yepyeni oyunlarla alışılmadıkları yapmaya, yollar açmaya ve eğlendirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım alan Colendi'nin, 2022 yılında çeşitli satın alma ve yatırımlarla karşımıza çıktığını da hatırlatalım. Easycep'in 100 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştirdiği 11 milyon dolarlık yatırım turuna katılan Colendi, Haziran ayında ise Londra merkezli blockchain şirketi SETL'i satın aldı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.