Netflix Games, 9 yeni mobil oyun daha yayınladı

 Bir yandan PC oyunu geliştirmeye hazırlanan Netflix, bu hafta mobil oyun kataloğuna 9 yeni oyun daha eklediğini duyurdu. Eklenen 9 yeni oyun ile birlikte şirket, oyun sayısını 40'ın üzerine taşımış oldu.
Netflix Games, 9 yeni mobil oyun daha yayınladı

Hatırlarsanız, oyun sekmesini tüm kullanıcılara açan Netflix'in, Netflix Games markası ile birlikte oyun dünyasına resmen giriş yaptığını 2021'in Kasım ayında sizlere aktarmıştık. Bir yandan PC oyunu geliştirmeye hazırlanan Netflix, bu hafta mobil oyun kataloğuna 9 yeni oyun daha eklediğini duyurdu. Oyunlar arasında Devolver Digital'den Reigns: Three Kingdoms, Neowiz'den Cats & Soup ve Rogue Games'den Hello Kitty Happiness Parade yer alıyor.

Bunun yanında şirketin Farmville benzeri Country Friends oyununu da oyunlarına dahil etmesi dikkat çekti. Bir süre Facebook'taki kullanıcıları etkisi altına alan Farmville, platformda uzun süre vakit geçirilmesinde etkin rol oynamıştı. Country Friends de Netflix için aynı etkiyi yaratabilir. 

Yayına alınan diğer oyunlar ise Skies of Chaos, Flutter Butterflies ve Stranger Things: Puzzle Tales oldu. Bu noktada ilk olarak 2021 yılında yayınlanan Stranger Things: Puzzle Tales'in Kasım başında 4. sezona uygun olarak şekilde güncellediğini hatırlatalım. Oyunun bu sürümü, Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3: The Game gibi diğer Stranger Things temalı oyunlar arasında yerini aldı.

Eklenen 9 yeni oyun ile birlikte şirket, oyun sayısını 40'ın üzerine taşımış oldu. 2022 sonuna kadar oyun sayısının 50'ye çıkması olası. 

Yaptığı satın almalar ile birlikte bir yıl içinde 5 oyun stüdyosuna ulaşan Netflix, geçtiğimiz Eylül ayında Helsinki'de yeni bir mobil oyun stüdyosu da kurdu. Netflix Games ile birlikte hem iOS hem de Android platformları için mobil oyunlar geliştiren şirketin Kasım başında mobil oyun stüdyosu Spry Fox'u satın aldığını eklemekte fayda var. 

Netflix abonelerinin çok küçük bir kısmının bu oyunları oynadığını görüyoruz. Ağustos ayı verilerine göre Netflix'in mobil oyunları bugüne kadar 23 milyon kez indirildi. Netflix'in ise toplamda 221 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Yine de şirket, oyun pazarındaki konumunu farklı bir boyuta taşımaya kararlı. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.