Ünlülere ait en değerli 5 NFT portföyü

Listede Gary Vaynerchuck, Snoop Dogg, Alexis Ohanian, Logan Paul, Steve Aoki, Beeple, Justin Bieber, Marshmello, Marc Cuban ve LaMelo Ball yer alıyor.
Ünlülere ait en değerli 5 NFT portföyü

Mart sonunda Madonna yeni Bored Ape NFT'si ile metaverse'e adım attığını sizlere aktarmıştık. Madonna'nın NFT alımı için MoonPay'e teşekkür etmesi, MoonPay'in NFT alımları için benimsediği "Concierge" yaklaşımını gündeme getirdi. 

Günümüzde Justin Bieber, Rihanna, Snoop Dogg gibi pek çok ismin NFT dünyasına adım attığını görüyoruz. Peki, ünlüler bu alana ne kadar yatırım yapıyor? 

Geçtiğimiz günlerde DappRadar, Mart ayındaki verilerini derleyerek ünlülere ait en değerli NFT portföylerini paylaştı. Paylaşılan listede Gary Vaynerchuck, Snoop Dogg, Alexis Ohanian, Logan Paul, Steve Aoki, Beeple, Justin Bieber, Marshmellow, Marc Cuban ve LaMelo Ball yer alıyor. 

Gary Vaynerchuck

Ünlülere ait en değerli 5 NFT portföyü arasında Gary Vaynerchuck ilk sırada yer alıyor. NFT ekosistemine desteği ile tanınan ünlü pazarlama profesyoneli, Mart ayı sona erdiğinde 97.4 milyon dolar değerinde NFT'yi koleksiyonunda bulunduruyordu. Koleksiyonun Ocak sonuna kıyasla 19 milyon dolar değer kazandığını belirtelim. Gary Vaynerchuck'ın koleksiyonu an itibariyle 60.3 milyon dolar değere sahip. 

Snoop Dogg

Snoop Dogg, NFT ve Metaverse alanını en iyi kullanan ünlüler arasında yer alıyor. The Sandbox'ta kendi oyunlarını geliştiren ünlü rapçi, yakın zamanda satın aldığı Death Row Records'u bir NFT plak şirketi olarak konumlandırmak üzere harekete geçti. Snoop Dogg ayrıca Wiz Khalifa ile Ape Drops isimli 8 şarkılık NFT projesiyle gündeme geldi. Bu şarkıların yalnızca ApeCoin sahiplerine sunulduğunu hatırlatalım.

Snoop Dogg'un NFT yatırımları ise mart sonunda 14.7 milyon dolar olarak öne çıktı. Üstelik ünlü rap sanatçısının koleksiyonu, önceki aya kıyasla Mart ayında 1.6 milyon dolar değer kazandı. Koleksiyonun Nisan ayında da değer kazanmaya devam ederek 14.8 milyon dolara ulaştığını belirtelim. 

Alexis Ohanian

Reddit'in kurucularından Alexis Ohanian NFT dünyasının önemli isimlerinden biri. Alexis Ohanian'ın kendi kişisel ilgi alanının ötesinde Reddit platformunun da NFT'ye ilgi duyduğunu belirtelim. Kullanıcılar ilk etapta Reddit'in NFT koleksiyonu CryptoSnoos NFT'lerini profil resmi olarak kullanabiliyordu. Şirket, NFT profil resmi özelliğini tüm NFT'ler için genişletme kararı aldı.

Alexis Ohanian'ın NFT koleksiyonu Mart sonunda 5.9 milyon dolar değerine ulaştı. Koleksiyonun değeri artmaya devam ediyor. Yaklaşık 10 gün içinde Ohanian'ın koleksiyonu 5.9 milyon dolardan 7.1 milyon dolara ulaşmış durumda. 

Logan Paul

2018 yılında en çok kazanan 10 YouTuber listesine giren Logan Paul, portfoyü ile NFT dünyasında da ilk 5'e girdi. Geçmişte YouTube topluluk kurallarını çiğnemesi ile tanınan ünlü YouTuber, son dönemde yeni NFT girişimi Liquid Marketplace ile gündemde. Girişim, NFT'leri kesirli bir biçimde ortak sahiplik ile protfolyonuza eklemenizi sağlıyor. 

Logan Paul'un kendi portföyüne baktığımızda ise NFT koleksiyonun Mart ayında 5.9 milyon dolar değerine ulaştığını görüyoruz. Koleksiyon şu anda yüzde 3.26'lık bir değer kaybı ile 4.4 milyon dolar değerinde. 

Steve Aoki

Geçen yıl T-Mobile'ın eski CEO'su Legere'in Steve Aoki'nin NFT eserini 888 bin 888 dolara satın aldığını sizlere aktarmıştık. Ünlü DJ Steve Aoki eserleri ve performansları kadar NFT koleksiyonuyla da gündemde.

Aoki'nin koleksiyonu 3.4 milyon dolar değerine ulaştı. Şubat ayından Mart ayına gelindiğinde ilk 5'teki yerini korumayı başaran sanatçı Mart ayı boyunca koleksiyonuna yüzlerce yeni NFT ekledi. Yine de sanatçının koleksiyonuna şu an baktığımızda yüzde 7'lik bir değer kaybı görüyoruz. 

Beeple, Justin Bieber ve Marc Cuban 

Bu ilk 5'e giren ünlüyü Mart ayında 1 milyon dolar değerindeki koleksiyonlarıyla Beeple ve Justin Bieber izledi. Ünlü DJ Marshmello ise Mart ayında 972 bin dolar değerindeki koleksiyonu ile değeri 913 bin dolara ulaşan Marc Cuban'ı geride bırakmayı başardı. Basketbol oyuncusu LaMelo Ball ise 840 bin dolar değerideki kolekisyonu ile dikkatler üzerine çekti. 

Şu anda Marsmello'nun Beeple ve Justin Bieber'ı yakaladığını söylemek mümkün. Aynı şekilde Marc Cuban ve LaMelo Ball'un koleksiyonları da Mart ayına kıyasla değer kazanmış durumda. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.