TransferWise Belkçika'da yeni bir lisans başvurusu yaptı

TransferWise Belkçika'da yeni bir lisans başvurusu yaptı

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılacak olması pek çok şirket gibi fintech girişimlerini de etkiliyor. Londra merkezli uluslararası para transferi girişimi TransferWise da elini çabuk tutarak konuyla ilgili bazı önlemlere başvurma kararı almış.

29 Mart 2019 itibariyle gerçekleştirilecek olan ayrılış işlemleri İngiltere ve AB ülkeleri arasında büyük bir problem yaratması beklenmezken, İngiltere'de AB ülkeleriyle çalışan bazı firmaların çalışma özgürlüklerinin bir kısmını kaybetmesi bekleniyor. Kısacası İngiltere AB'ye üyeyken diğer Avrupa Birliği ile iş yapma konusunda pasaporta sahip şirketler, Brexit sonrası bu pasaportlarını yitirecek. Bu de AB ülkeleriyle iş yapan pek çok şirketin, Avrupa Birliği'ne üye olan ülkelere yönelmesi ve orada merkezler açmasına sebep oluyor.

TransferWise'ın hamlesi de buna yönelik olarak geldi. Zira artık İngiltere'deki lisansı Avrupa Birliği ile ilişki kurmaya yetmeyen fintech girişimleri, AB üyesi ülkelerden lisans alıp tekrar Avrupa Birliği'ne tabi olacak şekilde yasal çerçevede hizmet verebilecek.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yeni bir lisansa başvuran TransferWise, Brexit sonrasında herhangi bir sorun yaşamak istemediğini göstermiş oldu. The National Bank of Belgium'a yaptığı başvuru neticesinde TransferWise'ın Brüksel'de ufak bir uydu ofis açması bekleniyor. TransferWise'ın Avrupa Birliği'nin başkenti olarak kabul gören Brüksel'i seçmesi ise sürpriz değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.