Trello'nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

Trello'nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanlar

Trello’yu daha verimli kullanabilmeniz için bu yazımızda Trello’nun IT ve Proje Yönetimi Power-Uplarından öne çıkanları sizler için derledik. Daha önce ele aldığımız Trello power-uplarına göz atmak isterseniz IK ve Operasyon power-uplarını inceleyebilir, dosya yönetimive geliştirici power-uplarına göz atabilirsiniz. Daha fazla power-up incelemek için hem otomasyon alanında hem de analiz ve raporlama alanında  hazırladığımız yazılara bakabilirsiniz. Aynı şekilde Trello’da Pano’yu daha iyi yönetmeniz için ihtiyacınız olan Power-Up’lar‘ı da incelemenizi öneririz.

Big Picture

Bir PPM Power-Up aracı olan BigPicture proje yönetim deneyiminizi bir üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Jira’nın en çok satan eklentisi olarak öne çıkan BigPicture’a bir süredir Trello’dan erişmek de mümkün. Renkli ve göz alıcı Gantt tablolarının kullanıldığı bu power-up görevleri planlamanızı kolaylaştırıyor. BigPicture sayesinde işleri otomatikleştirebilir veya farklı modlar kullanarak tüm değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra sürükle bırak prensibiyle görevleri planlayabilmeniz ve görevlerinize linkler atayabilmeniz de mümkün. BigPicture’ın Artificial Tasks özelliği daha fazla görev eklemenizi sağlarken, kartları gruplama ve ayırma özellikleri de sunuyor. Bahsettiğimiz özelliklerden de anlayabileceğiniz üzre BigPicture, bireysel kullanımdan çok ekip çalışmasına odaklanıyor.

airfocus Prioritization

Trello kartlarınızı önceliklendirmenizi sağlayan airfocus, aynı zamanda daha etkili yol haritaları çıkarmanızı da mümkün kılıyor. Airfocus sayesinde Trello üzerinden öncelik skorlarınızı ve yol haritası görselleştirmenizi görüntüleyebiliyorsunuz.

Airfocus ile Trello’da kanban ya da gantt yol haritalarını dakikalar içinde çıkarabilir veya ekibinizle öncelikleri görselleştirerek iletişim kurabilirsiniz.

Hourly

Trello kartları üzerinde harcadığınız zamanı ölçümleyen Hourly Power-Up’ı, iki farklı modda çalışıyor. Bunlardan biri belli bir zaman aralığı tanımlayarak zamanlayıcı kullanmanızı sağlıyor, diğeri ise kronometre benzeri başlat ve durdur prensibiyle çalışıyor.

Böylece hem bir karta ne kadar zaman harcadığınızı görebiliyorsunuz, hem de gün içinde ne kadar zaman çalıştığınızı ölçümleyebiliyorsunuz. Üstelik tüm bunları sadece Trello üzerinden yapabilmek, daha verimli bir şekilde çalışmanızı sağlıyor.

Charts by Vizydrop

Vizydrop aslında verileri keşfetmenin doğal yolunu sunmak için üretilen bir akıllı işletme platformu. Vizydrp’un Trello Power-Up’ı da benzer bir prensiple kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 

Panonuzda yer alan verileri görselleştirmeyi sağlayan bu power-up, CSV dosyalarında, veri bağlantılarında ve diğer uygulamalarda yer alan verileri kolayca görselleştirebiliyor. Raporlar üretmek için de basit ve esnek bir düzenleyici kullanıyor. 

Trello için önceden tanımlanmış şablonlar kullanan Vizydrop power-upı, Trello kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırmak adına halihazırda kullanılan tablolara da yer veriyor. 

Epic Cards by Screenful

Epic Cards by Screenful Power-Up’ıkartları gruplayarak daha geniş iş akışı yaratmanızı sağlıyor. Kartlar tamamlandıkça ne kadar yol aldığınızı da kolayca görebiliyorsunuz.

Tüm panolardaki kartları ilişkilerine göre gruplamanızı sağlayan Epic Cards aynı zamanda bir kart hiyerarşi yaratmanızı da mümkün kılıyor. Hatta bu power up ile kartlara alt görevler eklemeniz de söz konusu oluyor. Birbiriyle ilişkili kartları kolayca bulabildiğiniz bu sistem sayesinde birden fazla panoda yer alan iş akışınızın ilerleme sürecini de yakından takip edebiliyorsunuz.

MockFlow WireframePro

Mockflow WireFramePro Power-Up’ı, ekibinizin Trello üzerinde hızlı bir şekilde kullanıcı arayüzü tasarım konseptleri çizmesini sağlıyor. Aynı şekilde bu çizimi paylaşabilen ekip üyeleri, bu power-up sayesinde MockFlow’u Trello’ya taşımış oluyor. Etkileyici bir power-up olduğunu söylemek mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.