Instagram ikili canlı yayın özelliğini tanıttı

Instagram ikili canlı yayın özelliğini tanıttı

Instagram'da arkadaşlarınızla beraber canlı yayın yapmak için, yan yana olma zorunluluğu yakında ortadan kalkabilir. Zira Instagram, iki ayrı cihazdan tek bir canlı yayın yapmayı sağlayan özelliği test ettiğini dün duyurdu.

Özelliğe sahip bir Instagram kullanıcısıysanız bir arkadaşınızı sizinle beraber canlı yayın yapmaya davet ettiğinizde, canlı yayın ekranının ikiye ayrıldığını göreceksiniz. Üstelik ekranın diğer yarısında arkadaşınızın görünmesi dışında yorum ve takip özelliklerinde bir değişiklik olmayacak. Tıpkı tek başınıza yaptığınız canlı yayınlarda olduğu gibi takipçileriniz yayını izleyebilecek ve aynı şekilde yorum yapabilecek.

Yayın esnasında katılımcıların değişmesi mümkün

Bu yeni özelliğin ilginç yanlarından biri de canlı yayın esnasında arkadaşlarınızdan birini yayından çıkararak bir diğerini canlı yayına dahil edebilmeniz. Bu da akla bu özelliğin markalar ve fenomenler tarafından nasıl kullanabileceği üzerine bir takım fikirler getiriyor. Bu özellik sayesinde canlı yayında bir konu üzerine birden fazla kişiyle röportaj yapılabilir ya da canlı yayında küçük skeçler gerçekleştirerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ünlü müzisyenlerin canlı Yayın özelliğini kullanarak birbirleriyle doğaçlama üzerine kurulu düetler yapması da olası.

Instagram'ın yaptığı açıklamaya göre canlı yayına gelecek olan bu özellik şu anda az sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor. Özellik önümüzdeki birkaç ay içinde ise tüm dünyadaki kullanıcıların kullanımına açılmış olacak.

Instagram'ın Kasım ayında tanıttığı Canlı Yayın, bir kaç ay önce  kaydetme özelliği ile gündeme gelmişti. Instagram, hikayelere getirdiği boomerang, mention ve filtreler gibi her bir yeni özellikle kullanıcılarını daha fazla aktif olmaya davet ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.