Workup girişimcilik programının birinci dönem girişimleri açıklandı
Girişim

Workup girişimcilik programının birinci dönem girişimleri açıklandı

Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen yeni girişim programı Workup, birinci dönem girişimlerini açıkladı.

Bugün düzenlenen lansman toplantısında açıklanan girişimlerle birlikte Workup, faaliyetlerine resmen başladı.

Lansman etkinliğinde konuşan İş Bankası'nın Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, Workup'ın ana destekçisi olmaktan çok mutlu olduklarına, yeni dünyada her şeyi büyük şirketlerin yapamayacağına ve girişimcilik ekosisteminin desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Workup'ın lansmanı için düzenlenen basın toplantısından

1+5 ay sürecek olan programda, ilk ay sonunda girişimciler ya da Workup ekibi programdan çıkma/çıkarma hakkını elinde tutuyor. Workup'ta girişimcilere Kolektif House'da ofis desteği, mentörlük ve networking imkanları sağlanıyor.

Workup - Birinci dönem girişimleri

 • e-kira: Sizlere daha önce tanıttığımız e-kira, kiracı ile ev sahipleri arasında bir fintech platformu olarak dikkat çekiyor.
 • Mangr: Henüz kapalı beta aşamasında olan girişim, 2 ya da daha fazla kişinin aynı anda paylaşımlı ödeme yapabilmesini sağlıyor.
 • Boostfy: Yine sizlere daha önce tanıttığımız girişim, Instagram için SaaS temelli bir büyüme aracı sunuyor.
 • Banamama: Daha önce incelediğimiz girişim, evcil hayvanlar için düzenli mama, sağlık ve bakım ürünleri satan bir sosyal platform olarak tarif edilebilir.
 • MobilyaTakip: Mobilya üretim ve satış firmaları için internet tabanlı iş yönetimi platformu.
 • Octovan: Nakliye ihtiyacı olan kullanıcılar ile taşıma belgeli ticari araç sahiplerini bir araya getiren platform.
 • Leadtime: Yine sizlere daha önce tanıttığımız girişimlerden olan Leadtime, en temel anlatımla geleceğe video göndermenize yarıyor.
 • Overdose Caffeine VR: Mimarlık ofislerinin mevcutta kullandıkları 2 boyutlu çizimleri Sanal Gerçeklik ortamına taşıyan platform.
 • Rone: Hala geliştirme aşamasında olan Rone, haber ve içerik üreten siteler için ziyaretçi analizi sağlayan bir platform olarak tarif edilebilir.
 • Stubridge: Şimdiden 5 üniversitede yoğun olarak kullanılan platform, öğrenciler arasında sosyal bir not paylaşım platformu olarak dikkat çekiyor.

Sayıları 400'ü geçen başvurular arasından 10 tanesini programa dahil eden Workup ekibi, toplantıda başvuru formunun yeniden aktif hale geleceğini ve 2-3 girişimin daha, ilerleyen günlerde programa dahil edilebileceğini de söyledi.

Son olarak İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen Workup bünyesinde girişimcilerden hisse talep edilmediğini belirtelim.

Yorumlar (10)
 1. Uzun süredir dikkat ediyordum da çok emin olamıyordum ama artık eminim,

  egirisim.com sitesi webrazziyi takip ediyor, sonra aynı haberi kendisi yayınlıyor,

  https://egirisim.com/workup-girisimcilik-programina-secilen-girisimler-aciklandi/

  1. Hilmi bizim arkadaşımızdır etkinlik boyunca canlı yayını full kendisi yaptı sol taraftan en önde oturan 2. kişide kendisidir iş bankası ile e girişim ortak çalışıyor. Lütfen yorum yaparken aslında olmayan yorumları yapmayın

  2. Bugün bende basın toplantısındayım. Egirisim kurucusu Hilmi Öğütçü, ekipmanları kurup röportajları yaptı ve o an yayınladı. Bizzat şahit oldum duruma. Bu haberi alıntılama gibi bir durum söz konusu olmadı anlayacağınız. Daha detaylı araştırmanızı öneririm.

  3. Webrazzi ne yapıyor zannediyorsun, birebir gidip tüm girişimlerle tek tek mi görüşüyor, onlarda doğal olarak Techcrunch dan vs alıyor.

  4. Sercan Çetin Sercan Çetin

   reklamın iyisi kötüsü olmaz derler. artık bu siteyi de takip ederim. farklı yorumlara her zaman ihtiyaç vardır.

  5. Volkan Küçük Volkan Küçük

   Belki de hiç yorum yapılmayacak habere yorum yaptırdın ve ilgiyi egirişim sitesine kaydırdın tebrik ederim :) Bu arada siteden de yeni haberim oldu favorilere ekledim.

 2. Hilmi Öğütçü'yü savunan arkadaşların, şu linke bakmalarını rica ederim,

  https://www.famapedia.com/w/Hilmi-Ogutcu

  Bana göre bencil bir insan kendisi, kendi menfaatine değer sağlamayan bir şey olduğunda yüzünüze bile bakmıyor, tamamen duygusal yani,

  Evet webrazzi de başka sitelerden derlediği yazıları çok fazla yayınlıyor fakat yüzlerce site webrazzi.wpengine.com sitesi bir yazı yayınladığı anda rss ile kendi sitelerinde yayın yapmaya başlıyorlar, egirisim.com un bence tek farkı içeriklerin üzerinde düzenleme yapması, yoksa yüzlerce siteden pek bir farkı yok yani, alexa daki konumunun da bence en büyük yanı budur.

 3. banamama yı bu aralar çok görüyorum nedense,

  sitelerini inceledim bugün, sepete kadar giden adımlar çok hoş olmuş, standart e-ticaret sepet mantığını ortadan kaldırmışlar.

 4. Yılmaz Sattı (@yilmazsatti) Yılmaz Sattı (@yilmazsatti)

  Girişim Ekosistemi için bu kadar güzel bir gelişme varken. isim bulmak için bile günlerce, yüzlerce kişinin oylamasına şahit olduğum bir projenin. Altında pekçok tebrik ve teşekkür görmeyi beklerken bu saçmalığı gördüm. boşverin arkadaşlar haberi kim nerden almış. bin tane magazin sitesi var. 4 tanede girişim için olsun.

  WorkUp da Emeği olan herkesi tebrik ediyorum. 3 4 proje çok beğendim. girişimci arkadaşlara başarılar dilerim.

 5. viral reklam :)

  Muhtemelen yorumların yarısını aynı kişi yazıyor,

  Yalnız egirisim.com un buna ihtiyacı olduğunu sanmıyorum,

  girişim diye aratıldığında çıkan sonuca bakın, kim çıkıyor en başta :)

  "mehmet" "zeynep" "oc" "sercan çetin" "emükellef" aynı kişiler olabilir :)