e-kira.net: Kredi kartına taksitle kira ödeyebildiğiniz online kira platformu

e-kira.net: Kredi kartına taksitle kira ödeyebildiğiniz online kira platformu

Türkiye'de ödemelerin online dönüşümünde fatura önemli bir kırılımdı; online fatura ödemelerinin hacmi kısa sürede milyarlarla ifade edilir hale geldi. Benzer bir dönüşüm kira ödemeleri için sağlanabilir mi? e-kira.net, bankalar dışında bu dikeye odaklanan yenilikçi bir ödeme girişimi olarak, bu konuda öncü olmak istiyor.

Yaklaşık bir yıllık geliştirme sürecinden sonra geçtiğimiz yıl sonunda hayata geçen e-kira.net Berkay Yavuz'un girişimi. Türkiye'de yaklaşık sekiz yıl boyunca Unilever ve Loreal'de yönetici pozisyonunda çalıştıktan sonra MonarQi Ülke Pazarlama Müdürü olan Berkay, e-kira ile farklı bir alanda ilk kez girişimciliği deniyor. e-kira.net, kiracıların kira ödemelerini kredi kartıyla yapmasına ve dilerlerse taksitlendirmesine izin veriyor.

Bankacılık dışında sunulan yenilikçi çözümlerden biri olan e-kira.net aslında ev sahiplerine ve kiracılara yönelik bir ödeme yönetimi platformu. Ev sahipleri için mülk yönetimi ve tahsilat avantajı sağlayan e-kira.net, birden fazla mülkünü kiraya veren ev sahiplerinin tüm süreçleri bir arada yönetmesini sağlıyor. Diğer taraftan kiracılar nakit dışında bir alternatife kavuşuyor ve kredi kartlarının ödül programlarından faydalanabiliyor. Kiracılar ödemelerini dilerlerse banka kartlarıyla da yapabiliyorlar.

Bugüne kadar 300'den fazla kullanıcıya ulaştığını paylaşan e-kira.net, kiracıların tek çekim kira öderkeni hesap kesin tarihlerine göre 40 güne kadar ertelemede bulunduklarını söylüyor. e-kira.net ödeme tarafından PayU altyapısını kullanıyor ve yüzde 1,5'tan başlayan oranlarla gelir yaratıyor.

Bu yıl içinde ilk yatırımı alıp, büyümeye odaklanan e-kira.net, uzun vadede ev sahipleri ve kiracılar arasında yaygınlıkla kullanılan bir iletişim ve yönetim platformu haline gelmek istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.