Yerli yapım Boostfy, Instagram için 'like' temelli ve SaaS modelli büyüme aracı
Girişim

Yerli yapım Boostfy, Instagram için 'like' temelli ve SaaS modelli büyüme aracı

Yarı profesyonel Instagram hesapları, platformun en önemli kullanıcı kitlelerinden birini oluşturuyor. Markalar gibi tam profesyonel bir şekilde yönetilmeyen bu hesaplar, çoğunlukla sahiplerinin hobilerine ya da cüzdanlarına bir katkı sağlamak üzere açılıyor.

Yerli girişim Boostfy da tam olarak bu kullanıcıları hedefliyor. Dövme artistleri, fotoğrafçılar, modeller, tasarımcılar ve küçük çaplı markalar için like temelli bir büyüme aracı olarak konumlanan platform, SaaS modeliyle ücretlendirme yapıyor.

Aylık 10 dolardan başlayan fiyatlarla kullanabileceğiniz Boostfy, aslında kullanıcıların kendilerini tanıtmak ve hesaplarına takipçi kazandırmak için sıklıkla tercih ettiği 'bol bol like yapayim' düşüncesini otomatize ediyor.

Her gün için 960 fotoğraf beğenme limiti var

Kullanıcıların like edeceği hashtag'leri, lokasyonları ve hedef kitlelerini belirleyebildiği platform üzerinde detaylıca rapor almak da mümkün. Muhtemelen Instagram'ın API sınırlamalarıyla ilgili olsa gerek, Boostfy ile günlük olarak 960 tane fotoğrafı like edebiliyorsunuz.

Buğra Kaan Ayaz ve Nejat Can Ünlü tarafından kurulan girişim, öğrendiğimize göre bugüne kadar B2B olarak çok sayıda küçük markaya destek vermiş. Girişim, kısa bir süre önce son kullanıcılara da açtığı ürününün yanında sosyal medya ajanslarıyla iş ortaklığı yapmaya da devam ediyormuş.

Görsel-video filtreleme modülü üzerinde çalışılıyor

Diğer yandan öğrendiğimize göre girişimcilerin piyasadaki benzer ürünlerden ayrışmak için görsel-video filtreleme modülü üzerine çalıştıklarını öğrendik. Böylelikle Boostfy kullanıcılarının hedef kitleleri içindeki her tip görsel ve videoyu otomatik olarak beğenmesinin önüne geçilebilecekmiş.

Buğra Kaan Ayaz'la konuştuğumuz kadarıyla Boostfy'nin gelecek hedefleri arasında Instagram kullanıcıları için çok sayıda benzer aracı, aynı marka altında sunmak olduğunu da belirtelim. Girişimin; dünyanın en büyük sosyal mecralarından biri için, gerçek bir problemi çözmek için yola çıktığı ve küçük çaplı ürünüyle bu probleme makul bir çözüm getirdiğini söyleyebiliriz.

Başarılı bir -indie- girişim olan Boostfy ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz. Konunun etik tarafı ya da Instagram'ın isterse aracın kullanımını dilediği zaman devre dışı bırakabileceği gibi konulara ise hiç girmiyoruz. :)

Son olarak, 'webrazzi' kodu ile platforma üye olursanız 10 gün süreyle Boostfy'i ücretsiz bir şekilde kullanabilisiniz. Herhangi bir sayı sınırlaması olmayan bu kampanyayla girişimi normalden 7 gün daha uzun deneyimleyebilmeniz mümkün oluyor.

Boostfy kullanıcı panelinden bir görüntü
Yorumlar (5)
 1. Vedat Vedat

  Follow , Comment gibi özelliklerin gelmesi gerekiyor.

  Bunlar olmadan rakiplerinin çok gerisinde malesef :(

 2. Insta Insta

  Instagress'in (instagress.com) fikir olarak aynısı. Onların filtrelerine bakmanızı tavsiye ederim çünkü sisteminiz onlara kıyasla özellik olarak çok geride. Follow, Unfollow, Like, Comment özelliklerinin hepsi burada var. Aynı zamanda cinsiyet, konum vs. dahil çok üst düzeyde filtre yapısı var. Yeterli olursa onların yerine lokal alternatiflerini deneriz.

 3. Sercan Alıcı Sercan Alıcı

  Güzel de Instagram policylerine aykırı haberiniz olsun :) Instagress'in value porşarından biri instagrama yakalanmıyoruz. Günlük limit de instagrama yakalanmamak için :). Dikkatli olmak lazım

 4. Benim bildiğim ModaSky site ile doğal bir şekilde kazanıyorsun

 5. Sanırım artık çalışmıyorlar, 1 hafta önce gönderilen destek mesajı okunmadı bile, maillere de cevap vermiyorlar