CepteTamir.com 2 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı
Yatırım

CepteTamir.com 2 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Mobil cihazlar için yerinde tamir ve yedek parça satış servisi Ceptetamir.com'un geçen yıl sonunda e-ticaret kanalını kapattığını ve B2B hizmetlere odaklandığını paylaşmıştık. Henüz aldığımız bilgiye göre Ceptetamir, bu büyümesini daha da hızlandıracak bir tohum yatırıma imza atmış.

Bozulan veya kırılan cep telefonlarını yerinde tamir eden Cepte Tamir, aldığımız bilgiye göre yüzde 10 hisse karşılığında 2 milyon TL değerlemeli bir yatırıma imza atmış. Yatırımı yapan Burak Menteşe, Cepte Tamir'in iş modeline ve iş yapış tarzına inandığı için bu yatırımı yaptığını söylüyor ve ilk yatırımını gerçekleştirdiğini de ekliyor.

CepteTamir.com'un kurucusu İsa Uysal, bu yatırımla Başta B2B anlaşmalarına hız vereceklerini, Cepte Tamir ekibini genişleterek İstanbul'un tamamına hizmet vermek istediklerini söylüyor. "10 kişilik çekirdek bir kadromuzla günde 100 işlem kapasitemiz var. Yeni yatırımla ilk 3 ayda günlük iş kapasitesini 500 işleme çıkarmayı hedefliyoruz." diyor ve "Şu ana kadar 1300 kurumsal ve kişisel kullanıcıya işlem verdik." diye ekliyor.

Cepte Tamir.com Ekibi

İsa Uysal, daha önce de aktardığımız bayilik modeliyle büyüme konusunda da Nisan-Mayıs ayında net bir adım atacaklarını söylüyor. Yine İstanbul'daki teknik çalışan sayısını yıl sonunda 100 kişiye çıkarmayı planladıkları da paylaşıyor.

Hatırlatmak gerekirse Cepte Tamir, 2016 Ocak ayında kurularak İTÜ Çekirdek girişimleri arasına girmeyi başarmıştı. İlk olarak İstanbul’da hizmet vermeye başlayan girişim, çeşitli yedek parça ve aksesuar satan e-ticaret bölümünü kapatmış ve B2B çalışmalara ağırlık vermeye başlamıştı.

Yorumlar (3)
  1. Arman Arman

    Çok sevindim. Bugüne kadar sanırım 3 ya da 4 kez CepteTamir'den destek aldık. 2 saat içerisinde yerinde gelip problemlerimizi çözdüler. Hem güvenilir hem hızlı hem de kibarlar. Ayrıca ayağınıza gelen bir hizmet için de gayet makul fiyattalar. İnşallah daha da büyürler, daha çok çeşit sunabilirler.

  2. Ahmet Mataracı Ahmet Mataracı

    Bu haberin yayınlandığı ilk gün kendileriyle iletişime geçtim, çok uzun zamandan beri kullanmadığım iphone 4s'i hemen iş yerime gelip yaptılar. hoşsohbet ve ehil insanlar. yollarının açık ve olmasını dilerim.

  3. e-ticaret kanalını kapatıp tamamen en iyi yaptıkları işe odaklanmaları beni sevindirdi. Çok iyi yerlere geleceğini düşündüğüm girişimlerden biri. İlgi duyduğum bir alan. Eğitim ve bayilikle ilgili konularda ilgileneceğim. İsa bey ve ekibi için hayırlı uğurlu olsun. Tebrikler..