CepteTamir.com e-ticaret kanalını kapattı ve B2B açılımıyla büyümeye başladı

CepteTamir.com e-ticaret kanalını kapattı ve B2B açılımıyla büyümeye başladı

Sizlere Haziran ayında tanıttığımız CepteTamir.com, aldığımız yeni bilgilere göre e-ticaret kanalını kapatmış ve yerinde tamir hizmetine ağırlık vermeye başlamış. B2B işlere dönük bu yönelimin meyvelerini de almaya başlamış.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Cepte Tamir'i yerinde tamir hizmeti ve yedek parça satış kanalı olarak tanıtmıştık. İTÜ Çekirdek girişimeleri arasına seçilen ve 10’u teknisyen olmak üzere 15 kişilik kadroya sahip girişim, aradan geçen sürede mentor destekleri, ölçümler ve eğitimler doğrultusunda pivot etmeye karar vermiş. E-ticaret kanalını kapatmış ve kurum içi eğitimleri artırarak tüm enerjisini yerinde tamir hizmetine vermeye başlamış.

Şirketlere özel hizmet

Ceptetamir.com, halen bireysel kullanıcılar için hizmet vermeye devam ediyor. Servis ücreti 30 TL'den 40 TL'ye yükselmiş olsa da tamir ücretlerinde bir değişiklik yok. Bununla beraber 100 ve üzeri çalışanı olan kurumsal şirketlerle özel anlaşmalar yapmaya başlamış. 15 bin çalışana sahip Boyner Grubu ile İTÜ Teknokent ve BKM (Bankalar Arası Kart Merkezi) de CepteTamir ile anlaşma yapan ilk şirketler olmuş.

Şu anda İstanbul'un yüzde 90'ına hizmet verebildiklerini söyleyen İnanç Balta, B2B genişleme kapsamında kurum içi eğitimleri ve yeni teknisyen alımını hızlandırdıklarını da paylaşıyor. Şirket içi teknisyen eğitim akademisini kurmaya çalıştıklarını söyleyen Balta, daha önce alınan bayi başvurularının değerlendirildiğini ve 2017'nin ikinci yarısında bayiler üzerinden büyümeyi de planladıklarını da ekliyor.

Kullanıcılara yerinde ve hızlı hizmet sunan CepteTamir.com'un müşterilerine 2 yıllık garanti sunduğunu da ekleyelim ve yeni stratejisiyle 2017'de nasıl bir büyüme göstereceğini birlikte izleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.