Ceptetamir.com: Mobil cihazlar için yerinde tamir ve yedek parça satış servisi
Girişim

Ceptetamir.com: Mobil cihazlar için yerinde tamir ve yedek parça satış servisi

Akıllı telefon tamirini mobilize ederek farklılaştıran yeni girişimlerden biri Ceptetamir.com, 2016 başında hizmete başladı. Servisini Türkiye genelindeki tamir bayilerini ağına dahil ederek yaymayı hedefleyen Ceptetamir.com, akıllı telefon yedek parçaları için e-ticaret mağazasıyla benzerlerinden ayrışıyor.

İsa Uysal ve Elif Uysal tarafından iki yıllık pazar ve fizibilite araştırmasının ardından 2015 Kasım'da kurulan Ceptetamir.com, yaklaşık altı aylık süren sessiz bir başlangıç dönemi geçirdi. Bu süreçte 200'den fazla tamirin yapıldığı Ceptetamir.com, kullanıcıların iPhone, Samsung, Sony, LG, HTC, Huawei, Lenovo, Asus ve Vestel markalı akıllı telefon ve tablet tamir ya da satış ihtiyacına en kısa sürede talep oluşturabileceği şekilde tasarlanmış. Yapmanız tamir ya da satış seçeneklerinden birini takip edip, cihazın modeli ve arızasına ilişkin bilgileri girmek.

ceptetamir4

Yerinde tamir hizmetini 30 TL karşılığında opsiyonel sunan Ceptetamir.com, talep etmeniz durumunda, cihazınızı belirttiğiniz adreste 60-120 dakikada tamir ediyor.  Yerinde tamir konseptiyle bütün Türkiye'yi kapsama almak isteyen Ceptetamir.com, hızla bayi ağı oluşturarak her yerden erişilebilir hale gelmek istiyor. Girişimin vaadiyle birebir uyuşan bu hedefi gerçekleştirmek için, aday bayilerin başvurularını oldukça kolaylaştırmış.

Ceptetamir.com telefon tamirini kendi başına yapmak isteyenler için yedek parça satışı da yapıyor. E-ticaret mağazasında ekrandan bataryaya en sık tamir ettirilen parçalar, uygun fiyatlara satın alınabiliyor.

Henüz deneme aşamasında olan Ceptetamir.com, işe benzer şekilde başlayan Cepfix ve Borsatekno gibi girişimlerle rekabet halinde. Bu isimlere yenileri eklenmeye devam ederken, girişimlerin başta ölçeklenme olmak üzere önlerine çıkan sorunları aşmak için daha odaklı hale gelmeleri gerekecek gibi görünüyor.

Yorumlar (14)
 1. ipodu seçerseniz devamını getiremiyorsunuz. modellerde Asus yok..

  1. Merhaba. Düzenleme anında giriş yapmışsınız sanırım ipod tamiri malesef yok. modeller kısmının güncellemeleri devam ediyor. tespitiniz ve ilginiz için teşekkür ederim. Akıllı telefonunuzla ilgili bir sorun yaşarsanız ceptetamir.com u deneyimlemenizi muhakkak tavsiye ederim. kolay gelsin.

 2. Yasemin D. Yasemin D.

  Bence hiç bulaşmayın.

  Adama mesaj atıyorsun dalga geçer gibi cevap veriyor. İlgilendikleri yok. Amatörce iş yürütüyorlar.

  Webrazzi gibi bir platformda daha kaliteli, ciddi işleri görmek istiyoruz..

  1. rakiplerimizin bu şekilde çalıştıklarını öğrenmemiz iyi oldu.yasemin hanım sizden herhangi bir sipariş almadık .bir probleminiz varsa ben firma sahibiyim benimle görüşebilirsiniz.0850 840 4265 iletişim numaramız.sorununuz neyse çözmeye hazırız. eleştirileriniz için teşekkürler.

 3. Emir İsmail Emir İsmail

  İlk başta ne alaka dedim ama okudukça iyi fikirmiş gibi geldi. İnternet sektörün de iyi işler yapabiliriz aslında. Sosyal medyadan takip ettim. Ekranı kırık Samsung Note 3 ve Samsung J7 birde Samsung Note 3 telefonlarım var . Buda samsung'un kalitesizliğimi yoksa benim sakarlığım mı orası da ayrı bir muamma :) :)

 4. ipod tamiri yok malesef asusta ise siteye girdiğinizde mesai saatleri içersinde muhakkak bir temsilci karşılıyor sizi onunla görüşüp arızalı olan marka model hakkında bilgi alabiliyorsunuz. tespitleriniz için teşekkürler.

 5. Alper Tunay Alper Tunay

  icracked.com'aldınız uyarladınız bari backgroundu değiştirseydiniz.:)

  1. icracked benzeri birşey evet haklısınız.ama ondan çok ayrıştığımız noktalar var mesela onlar free çalışan sörfçü yada spor hocalarıyla çalışıyor bizse alanında uzman sertifikalı teknisyenlerle,bizim türkiye geneli çalıştığımız iş ortaklarımız free çalışan şahıslar değil alanında kendisini ispatlamış üst düzey teknik servislerdir. webtekno da bişeylerin uyarlaması ama biz en azından bu projenin Türkiyede uygulanıp uygulanamayacağını test etmiş olduk.ve projemizin bizcesini yorumlayıp kullanıcıların hizmetine aldık.şuana kadarda çok iyi işler yaptık. Bizi rakiplerimizin de takip etmesine çok sevindik.ha buarada alper bey webtekno da olmak isteriz.kolay gelsin.

   1. Alper Tunay Alper Tunay

    Webtekno ile hiçbir bağım bulunmamaktadır.:) oan video izlediğim için o sitenin adını yazdım sadece.

    Umarım başarılı olursunuz.

 6. İsmail İsmail

  Müthiş Bi Yazılım :)) Ve Gayet Kullanışlı (:

 7. Doğankavasoğlu Doğankavasoğlu

  ceptetamir.com ve ekibini tebrik ederim.Telefonumu yanımda kısa bir süre içerisinde yanımda tamir edip bana teslim ettiler.İlk defa almış olduğum bu hizmetten çok memnun kaldım.Böylesine yaratıcı ve girişken kişiye sahip olan ve günümüze ceptetamir.com gibi bir ayrıcalığı bizlere yaşatmış olan İsa Beye hayriyetten teşekkürlerimi ve tebriklemi sunar başarılarının devamının çok ileri boyutlarda geleceğine eminim.Sizlerinde cep telefonu tamirinin teknolojiyle birleşmesiyle tasarlanmış bu hizmeti ceptetamir.com farkıyla yaşamanızı tavsiye ederim.

 8. Sayfalarının responsive olmaması ilginç.

 9. Sedat Emre Atak Sedat Emre Atak

  Cvk Group olarak taleplerimizin hızlı bir şekilde karşılanması ve bizi yormadan adresimizi ziyaret ederek cihaz tamirlerinin gözümüzün önünde yapılması hem güven hemde hız bakımından bizi tatmin etmektedir. Böyle bir uygulama için İsa Bey'e öncelikle teşekkür ederim. Ve bundan sonraki çalışmalrımızın da yine kendisiyle birlikte yapacağımızı burdan belirtmek isterim.

 10. Hasan Tekin Hasan Tekin

  İki hafta önce buradan haberi okuduğumda merak edip siteye girip bu uygulamanın sadece İstanbul'da mı yoksa diğer illerde de bayiilerinin olup olmadığını sorduğumda sağ olsunlar Antalya'da bir bayiiyi yönlendirerek sorunumun giderilmesini sağladılar.