Google Maps, Uber'in yanına 5 yeni seçenek daha ekledi

Google Maps, Uber'in yanına 5 yeni seçenek daha ekledi

Google'ın sürücüsüz araçlarla büyük bir değişim başlatmasına ne kadar kaldı bilmiyoruz ama Google Maps üzerinde önemli güncellemeler yapmayı sürdürüyor. 2014'te Uber'i ulaşım seçenekleri arasında gösteren Google, Uber'in yanına yeni seçenekler ekliyor.

Ola Cabs, Hailo, Mytaxi, Gett ve 99Taxis Google'ın Uber'in yanına eklenen yeni ulaşım seçenekleri olacak. Bu sayede Brezilya, İspanya, Hindistan, Birleşik Krallık ve Almanya'daki kullanıcılar Uber'e alternatif seçenekler görebilecek.

Bu özel ulaşım çözümleri için yeni bir sekme açan Google, en yakındaki araçları sıralıyor ve farklı servislerin ne kadar ücret alacağını da gösteriyor. İlk olarak Android'de gösterilmeye başlanacak bu yenilik, çok yakın zamanda Google Maps iOS uygulamasına da eklenecek.

Google'ın bu hizmeti bir gelir paylaşımıyla yapıp yapmadığını ve önümüzdeki dönemde yeni seçenekleri dahil edip etmeyeceğini henüz bilmiyoruz. Ancak her durumda Google'ın kullanıcı tercihlerini görmek açısından mantıklı bir adım attığını söylemek mümkün.

Sürücüsüz araçlara giden yol

Bir gün Michael Knight'ın Kit'i çağırması gibi, Google'ın sürücüsüz araçlarını çağırıp yolculuk yapma şansımız oldukça yüksek. Zira bu alanda sadece Google değil, Uber'in de gizli planları var. Hatta Lyft ve GM arasındaki anlaşma da bize önemli sinyaller veriyor.

Son olarak Google'ın İsrail'de Waze ile yolculuk paylaşımı konusunda adımlar attığını da hatırlatmak lazım. Bu hizmetin zaman içinde genişleyip genişlemeyeceği de önemli bir soru işareti olarak karşımızda duruyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.