Finansal teknolojilere odaklanan Garanti Hackathon 20-22 Kasım'da

Finansal teknolojilere odaklanan Garanti Hackathon 20-22 Kasım'da

Türkiye'de internet bankacılığına en çok önem veren bankalardan Garanti Bankası, 20 Kasım Cuma günü düzenleyeceği Garanti Hackathon'a hazırlanıyor.

Garanti Bankası finan sektöründen çeşitli API'lerin yanısıra kendi API’lerini paylaşarak katılımcıların açık platformda çalışmalarını sağlayacak. Bu açıdan muhtemelen Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Hackathon, 36 saat boyunca devam edecek.

Hackathon, 20 Kasım Cuma akşamı saat 22:00’de başlayacak ve 22 Kasım Pazar sabah 10:00’da sona erecek. Akşam üzeri yapılacak törende ise kazanan projeler ödüllendirilecek. Genç yazılımcılar ve tasarımcılar için önemli bir deneyim sunmaya hazırlanan Garanti Bankası, Hackathon'a sektör profesyonelleri ve girişimcilerin yanırısa üniversite son sınıf öğrencilerinin de katılımını bekliyor.

Son başvuru tarihi 11 Kasım

Garanti Bankası, hackathon.garanti.com.tr adresinden en az 2, en çok 4 kişiden oluşan takımların başvurularını bekliyor. Takımlarda yazılımcı ve tasarımcı bulunması şartı aranıyor ve 1. seçilecek takımı Silikon Vadisi ziyareti bekliyor.

Cep Şubesi kullanıcı sayısı 2 milyonu bulan Garanti Bankası, finans teknoloji girişimlerinin giderek hızlandığı bir dönemde bence oldukça isabetli bir etkinlik düzenliyor.  Konuya ilgi duyan tüm Webrazzi okurlarının etkinliğe ilgi gösterebileceğini tahmin ediyorum. Daha önce hiç karşılaşılmadık API'lere erişim sağlanacak olması girişimciler için yeni fikirlerin anahtarı da olabilir.

Hatırlatmak gerekirse Garanti Bankası, Haziran ayında Girişim Fabrikası ile birlikte Finansal Teknoloji Hızlandırma Programı'nı başlatmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.