Finansal teknolojilere odaklanan Garanti Hackathon 20-22 Kasım'da
Etkinlikler

Finansal teknolojilere odaklanan Garanti Hackathon 20-22 Kasım'da

Türkiye'de internet bankacılığına en çok önem veren bankalardan Garanti Bankası, 20 Kasım Cuma günü düzenleyeceği Garanti Hackathon'a hazırlanıyor.

Garanti Bankası finan sektöründen çeşitli API'lerin yanısıra kendi API’lerini paylaşarak katılımcıların açık platformda çalışmalarını sağlayacak. Bu açıdan muhtemelen Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Hackathon, 36 saat boyunca devam edecek.

Hackathon, 20 Kasım Cuma akşamı saat 22:00’de başlayacak ve 22 Kasım Pazar sabah 10:00’da sona erecek. Akşam üzeri yapılacak törende ise kazanan projeler ödüllendirilecek. Genç yazılımcılar ve tasarımcılar için önemli bir deneyim sunmaya hazırlanan Garanti Bankası, Hackathon'a sektör profesyonelleri ve girişimcilerin yanırısa üniversite son sınıf öğrencilerinin de katılımını bekliyor.

Son başvuru tarihi 11 Kasım

Garanti Bankası, hackathon.garanti.com.tr adresinden en az 2, en çok 4 kişiden oluşan takımların başvurularını bekliyor. Takımlarda yazılımcı ve tasarımcı bulunması şartı aranıyor ve 1. seçilecek takımı Silikon Vadisi ziyareti bekliyor.

Cep Şubesi kullanıcı sayısı 2 milyonu bulan Garanti Bankası, finans teknoloji girişimlerinin giderek hızlandığı bir dönemde bence oldukça isabetli bir etkinlik düzenliyor.  Konuya ilgi duyan tüm Webrazzi okurlarının etkinliğe ilgi gösterebileceğini tahmin ediyorum. Daha önce hiç karşılaşılmadık API'lere erişim sağlanacak olması girişimciler için yeni fikirlerin anahtarı da olabilir.

Hatırlatmak gerekirse Garanti Bankası, Haziran ayında Girişim Fabrikası ile birlikte Finansal Teknoloji Hızlandırma Programı'nı başlatmıştı.

Yorumlar (8)
 1. Anonim Anonim

  Girişim Fabrikası ile ortak düzenledikleri hızlandırma programında girişimcilikle uzaktan yakından alakaları olmadıklarını göstermişlerdir. "Gelin bizim için çalışın", "Ürünü geliştirmenize destek olursak, başka kimseye satamazsınız." gibi girişimcilere söylenmemesi gereken 2 cümleyi tek seferde sarfedebilmişlerdir. Girişimcilik ve hack kültürünün bu denli PR malzemesi haline gelmesi gerçekten çok üzücü.

  Girişimcilere destek olmak isteyen kurumların samimiyetine ancak şirket satın almaları yapmaya başladıklarında inanabilirim.

 2. Ekim Nazim Kaya Ekim Nazim Kaya

  Yine duyuralım: Katilacaklara, Türkiye'de beş bankada kullanılan conversation api'si @botego'dan ücretsiz. [email protected]

 3. Mehmet Can Mehmet Can

  Böyle yarışmalarda can sıkıcı bir durum var. İlla takım olacak. İdealis bir müteşebbis freelancer arkadaş varsa birlikte başvurabiliriz. Takım adı hazır: Freelancer.Team Projede aynı adlı. Yukarıda belirttiğim Checkout.Network ve Donate.Network projelerini de söz ettikleri ödeme altyapılarına bağladık mı en azından dereceye gireriz diye tahmin ediyorum.

  1. Finans API'ları ilk defa açılıyor. Bu bence de güzel bir başlangıç. Çılgın projeler çıkacağından eminim.

 4. Volkan Akkuş Volkan Akkuş

  "Takımlarda yazılımcı ve tasarımcı bulunması şartı aranıyor" yazmışsınız ancak sadece yazılımcı zorunlu diye okudum.

 5. Hakan Hakan

  Ahahaha Ekim bey hiçbir fırsatı kaçırmıyor :) Peki nerde bu api sitede hiçbir bilgi yok :(

  1. Bilgiyi Garanti'den almak daha doğru olur. Ancak ben Nazım'ın sistemini çok beğeniyorum.

 6. Doganekrem Doganekrem

  insanlara,fikirlerini ortaya koymalarına destek olmak güzel, keşke turkiye'deki diger firmalar da bu v,b aktiviteler duzenleseler,iyi ve guzel dusunen herkese tebrikler..