BRAND SPEAK

Garanti Bankası Cep Şubesi kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı

Garanti Bankası olarak, mobil bankacılıkta 150’yi aşkın işlemle İnternet Şubesi’nde hacimsel olarak gerçekleşen işlerin %99’unun yapılabildiği bir yapı sağladık.
Garanti Bankası Cep Şubesi kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı

Biz bankacılık faaliyetlerinin her geçen gün artan bir şekilde dijital kanallardan gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bugün gelinen noktada, 500’den fazla işlem yapılabilen İnternet Şubesi’nin tüm bu işlemleri sunan kapsamlı yapısıyla, fiziksel şube rolünü yerine getirdiğini söyleyebiliriz. Artık fiziksel imza gerektiren kredi işlemini dahi şubeye gitmeden İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Garanti Bankası olarak, mobil bankacılıkta 150’yi aşkın işlemle İnternet Şubesi’nde hacimsel olarak gerçekleşen işlerin %99’unun yapılabildiği bir yapı sağladık. Bu kadar geniş işlem setine sahip olan tek banka olmaktan gurur duyuyoruz. Sunduğumuz bu servis yapısı, kullanıcı deneyimi ve özellikler sayesinde sadece Cep Şubesi uygulamamızın aktif kullanıcı sayısı 2 milyona ulaştı.

Garanti Bankası’nın mobil uygulamalarıyla her gün tanışan kullanıcı sayısı 8.000’i aştı… QR kod ile para çekme gibi alternatif görünen yöntemler bile on binlerce kullanıcının hayatına girmiş durumda. ATM’lerimizde sadece 1 tuşuna basıp cep telefonlarından QR kodu ile para çeken kişileri gördüğümüzde artık şaşırmıyoruz. Buna benzer olarak Cep Şubesi’ne çek görüntüsü ekleme özelliğiyle kullanıcılar yazdıkları çeklerin fotoğrafını çekerek saklayabiliyor ve görüntülemek istediklerinde alt alta liste halinde görebiliyorlar. Bir diğer özellik olarak, iPhone’a iOS8 ile gelen ‘notification widget’taki Cep Şubesi alanından bahsedebiliriz; kullanıcılar burada en yakın ATM bulma, piyasa bilgileri ve döviz kuru çevirici özelliklerini direkt kullanabiliyorlar.

Öte yandan, Türkiye’de mobil bankacılık uygulamalarından yapılan vergi ödemelerinin yüzde 86’sı Cep Şubesi üzerinden gerçekleşiyor.

Cep Şubesi ile ilgili güncel istatistiklerin yer aldığı infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz.

garanti-infografik-800

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.