STC Ventures ve Aslanoba Capital'den Modanisa'ya 5.5 milyon dolar yatırım
E-Ticaret

STC Ventures ve Aslanoba Capital'den Modanisa'ya 5.5 milyon dolar yatırım

18 Kasım 2014'te faaliyete geçen Borsa İstanbul Özel Pazar'da gerçekleşen ilk yatırım açıklandı. Modanisa.com, STC Ventures ve Aslanoba Capital tarafından toplam 5.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Yapılan açıklamaya göre Saudi Telecom Grubu'nun risk sermayesi fonu olan STC Ventures, Modanisa.com'a 3.5 milyon dolar, Aslanoba Capital ise 2 milyon dolar yatırım yapacak. 25 Şubatta imzalanacak olan anlaşma STC Ventures'ın Türkiye'deki ilk yatırımı olacak.

2011 yılında Kerim Türe, Lale Tüzün ve Sami Güzel tarafından kurulan İslami giyim sitesi Modanisa, Aslanoba Capital'den aldığı ilk yatırımdan bir kaç ay sonra yine Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar daha yatırım almıştı.

50 ülkeye yıllık 1 milyon sipariş

STC Ventures'ın bu yatırımının hem Modanisa için hem de Aslanoba Capital için şaşırtıcı olmadığını sanıyorum. Zira Modanisa'nın büyüme rakamları ve stratejisi bu yönde bir sinyal veriyordu. Kerim Türe, şu anda 3 dilde hizmet veren Modanisa'nın 50 ülkeye yıllık 1 milyon sipariş gönderdiğini açıklamıştı.

Diğer yandan Borsa İstanbul Özel Pazar, 16 şehirden 92 firma ile 7 şehir ve 4 ayrı ülkeden 86 yatırımcı sayısına ulaşmış. Bakalım bu artışlar yatırım sayısına da aynı ölçüde yansıyacak mı...

Yorumlar (6)
 1. Maskott Maskott

  Hayırlı olsun. STC'den devamını da bekliyoruz.

 2. Cem Nablo Cem Nablo

  Aslanoba parasını çıkardı tebrikler

 3. Kubra Kubra

  Aslanoba 2milyon$, STC 3,5 milyon$ yatirmis. Modanisa para yakiyor. Sefamerve 2 kati fazla ciro yapiyor. Nasil oluyor anlamadim gitti. Markafoni, trendyol, tozlu, sefamerve, limango Ciro siralamasi.

 4. STC Yıllık ortalama 9 milyar dolarlık bir ciro ile orta doğunun en büyük telekom operatörü. 2002 yılında suudi borsasında işlem görmeye başlayan hisseleri 3 yil içerisinde yüzde 2000 değer kazandı. suudi arabistan'ın ikinci gsm lisansına sahip etisalat mobily'nin hizmete başlaması ile stc'nin mobil telekominikasyon tekeli kırılmış olsada şirket hala ülkenin tek sabit hat ve kablolu internet sağlayıcısı konumunda. İslami sermayenin bu ortaklık ile birlikte Türkiye'de başka işlere de gireceğini düşünüyorum...

 5. Kubra Kubra

  Modanisa başka saz calıyor. Ne anlatiyor neyin lideri cozemedim. Ciroya ceviremedigi yanlış trafik ile liderim diyor. Tozlu 4 kat, sefamerve 2 kat fazla ciro yapiyor. Modanisa her sene yatirim pesinde kosup zarar yaziyor. Yatırımcılarada ne saz çaliniyorsa artik. Sefamerve yi birebir taklit ediyor.

 6. Mehmet Buldan Mehmet Buldan

  Butun eticaret siteleri aylik finansal tablolarini kubraya veriyorlar galiba. Kimin ne ciro yaptigini bu kadar iyi bildigine gore. STC gibi dev bir sirketin analizcileri, arastirmacilari yok, kimse yatirim yaptigi yapacagi sirketleri rakipleri incelemiyor, havaya para veriyor. Ulkenin bu durumunda iceri gelen her bir milyon lira bile cok degerli, uluslarasi yatirim alabilen tum sirketleri tebrik ediyorum.