STC Ventures ve Aslanoba Capital'den Modanisa'ya 5.5 milyon dolar yatırım

STC Ventures ve Aslanoba Capital'den Modanisa'ya 5.5 milyon dolar yatırım

18 Kasım 2014'te faaliyete geçen Borsa İstanbul Özel Pazar'da gerçekleşen ilk yatırım açıklandı. Modanisa.com, STC Ventures ve Aslanoba Capital tarafından toplam 5.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Yapılan açıklamaya göre Saudi Telecom Grubu'nun risk sermayesi fonu olan STC Ventures, Modanisa.com'a 3.5 milyon dolar, Aslanoba Capital ise 2 milyon dolar yatırım yapacak. 25 Şubatta imzalanacak olan anlaşma STC Ventures'ın Türkiye'deki ilk yatırımı olacak.

2011 yılında Kerim Türe, Lale Tüzün ve Sami Güzel tarafından kurulan İslami giyim sitesi Modanisa, Aslanoba Capital'den aldığı ilk yatırımdan bir kaç ay sonra yine Aslanoba Capital'den 2 milyon dolar daha yatırım almıştı.

50 ülkeye yıllık 1 milyon sipariş

STC Ventures'ın bu yatırımının hem Modanisa için hem de Aslanoba Capital için şaşırtıcı olmadığını sanıyorum. Zira Modanisa'nın büyüme rakamları ve stratejisi bu yönde bir sinyal veriyordu. Kerim Türe, şu anda 3 dilde hizmet veren Modanisa'nın 50 ülkeye yıllık 1 milyon sipariş gönderdiğini açıklamıştı.

Diğer yandan Borsa İstanbul Özel Pazar, 16 şehirden 92 firma ile 7 şehir ve 4 ayrı ülkeden 86 yatırımcı sayısına ulaşmış. Bakalım bu artışlar yatırım sayısına da aynı ölçüde yansıyacak mı...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.