Aslanoba Capital'dan Modanisa'ya 2 milyon dolarlık bir yatırım daha

Aslanoba Capital'dan Modanisa'ya 2 milyon dolarlık bir yatırım daha

2013 yılının Şubat ayında Aslanoba Capital'den 1 milyon dolar yatırım alan İslami alışveriş sitesi Modanisa, çok kısa bir süre önce -Kasım ayı sonunda- 2 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı.

Şirket hakkındaki son gelişmeleri geçenlerde kaleme almıştık. 2011 yılında kurulan Modanisa, kısaca İslami ürünler satan bir moda sitesi. Şu an 100'ün üzerinde çalışanı bulunan şirketin aylık 4 milyon civarında ziyaret aldığını hemen belirtelim. Ekibin başında kurucu ortaklardan Kerim Türe, Lale Tüzün ve CEO olarak Sami Güzel yer alıyor.

Aldığımız bilgiye göre Modanisa, Şubat-Kasım arası dönemde (ki e-ticaret için çok yüksek ciroların yapıldığı bir dönem olduğunu söyleyemeyiz) aylık ortalama cirosunu 3 katına çıkartmış. Bu noktada operasyonel verimliliği de arttırarak yola devam etme hedefi için 2. tur yatırımın bu denli kısa bir sürede yapıldığı tahmininde bulunabiliriz.

Hedef yurtdışı

Yeni yatırım, öncelikli olarak şirketin Türkiye'deki sektör lideri pozisyonunu pekiştirmesi ve yurtdışı satışlarını hızlandırması için kullanılacak. Bu arada hali hazırda yurtdışına gönderim yapan Modanisa, bugüne kadar 45 ülkeye satış yapmış. Yurtdışı satışlarının toplam satış içindeki oranı ise oldukça dikkat çekici: yüzde 26. Aslanoba Capital tarafından gelen bilgilere göre şirketin bundan sonraki hedefi global başarı öyküsü yaratmak.

Konu hakkında başka gelişmeler de duyduğumuzda bu yazıyı hızlıca güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.