Aslanoba Capital'in yatırım yaptığı İslami moda alışveriş sitesi Modanisa büyümesini sürdürüyor

Aslanoba Capital'in yatırım yaptığı İslami moda alışveriş sitesi Modanisa büyümesini sürdürüyor

Hasan Aslanoba, Webrazzi Summit 13'te bu yılın Ocak ayından itibaren 36 şirkete 32.6 milyon dolar yatırım yaptığını açıklamıştı. Bu yatırımlardan 20'den fazlası paylaşılırken Aslanoba Capital'in yatırım yaptığı ancak paylaşılmayan girişimler de var. Bunlardan birisi de islami moda alışveriş sitesi Modanisa.com.

Modanisa 2011 yılında Kerim Türe, Lale Tüzün ve Sami Güzel tarafından muhafazakar müşteri kitlesi hedeflenerek kurulmuş. Giyim üzerine faaliyet gösteren şirket, diğer dikey e-ticaret siteleri ile karşılaştırıldığında müşteri kitlesi olarak daha özel bir alanı hedeflemesine rağmen, aylık 4 milyona yakın ziyaretçi sayısına ulaşmış.

Kerim Türe'nin verdiği bilgilere göre Modanisa'nın satışlarının %26'sı yurtdışı satışlardan geliyor ve şirket 45 ülkeye satış yapıyor.

modanisa-ekran-goruntusu

Modanisa.com'da tesettür giyimi arayan muhafazakar müşteri kitlesi için başörtü, pardesü ürünleri haricinde her müşteriye hitap eden aksesuar ve kozmetik ürünleri de yer alıyor. Anasayfanın indirim görselleri ile hemen hemen kaybolduğu site, 8 ayrı kategoride geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Özellikle muhafazakar tasarımcılar için butik mağazası da olan Modanisa, böylece tasarımcıları ilgili kitle ile de buluşturmuş oluyor.

Belirli bir hedef kitlesine rağmen aldığı trafik ve ürün çeşitliliği Modanisa'nın taşıdığı potansiyeli özetler nitelikte. Özellikle satışlarının %26'sını yurt dışına yapması tesettür alanında bölge için muhafazakar Net-A-Porter'a olan ihtiyacı gösteriyor. Yazının başında belirttiğimiz gibi Aslanoba Capital'dan şu ana kadar yatırım ile ilgili bir açıklama yapılmazken şirketin %10'una karşılık yatırım yapıldığı bize gelen bilgiler arasında.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.