Trendyol'a yeni tur yatırım EBRD'den geldi [Duyum]
E-Ticaret

Trendyol'a yeni tur yatırım EBRD'den geldi [Duyum]

Kendini "Türkiye'nin moda sitesi" olarak tanımlayan Trendyol'un yeni bir yatırım aldığını şirkete yakın kaynaklarımızdan öğrendik. Henüz sadece duyumlarımıza dayalı olarak paylaştığımız ve tarafların doğrulamadığı yatırım 8-9 milyon dolar arasında gerçekleşmiş. Yatırımı yapan kurum ise daha önce e-ticaret sektöründe Evim.net yatırımını gerçekleştiren EBRD (European Bank for Reconstruction and Development).

Bu yatırım turu ile birlikte Trendyol'un değerlemesinin de 180-190 milyon dolar seviyesine geldiği yine aldığımız duyumlar arasında.

Trendyol'un önceki turlardaki yatırımcılarının Tiger Global ve Kleiner Perkins olduğunu da hatırlatalım.

Konuyla ilgili şirketlerden bir açıklama gelirse ya da yeni bilgiler alırsak haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar (6)
 1. trendyol sahada bütün rakiplerini sildi süpürdü, 1-2 tanesi dışında rakibi kalmadı bile. oyun sektörü ise her geçen gün kötüye gidiyor peak games in haberlerini hep görürken artık batma noktasına geldiği çok üzücü bir haber.

  1. Bu rounda Kleiner Perkins ve Tiger'ın girmemiş olması, miktarın küçük olması, valuationın 2011'den beri 3 yılda çok az artmış olması işlerin çok iyi olmadığına işaret ediyor. Umarım duyumdaki rakamlar ve katılımcılar eksiktir. Sektör için çok iyiye işaret değil yoksa.

 2. Mehmetcim, Trendyol sahada rakiplerini sildi süpürdüyse, sence neden Kleiner ve Tiger bu yatırım turuna katılmadı? Benim ismim de seninki gibi mehmet

  1. Sertaç Sertaç

   KPCB ve Tiger'ın tura katılmaması Trendyol'un kendi pazarındaki konumuyla değil pazarın durumuyla ve/veya fonların daha önceki beklentileriyle ilgili değerlendirilmeli, objektif olarak bakarsak bulunduğu pazarda Trendyol'un rakipleriyle arayı oldukça açtığı gerçeğini atlamamak lazım

 3. Trendyol ölçeğinde bir firmanın 8-9 milyon doları -yatırım aldık- diye lanse etmesi durumun nerelere geldiğini gösteriyor!

 4. markafoni sonrası trendyol satışa hazırlıyor..piyasaya biz iyiyiz dese bile, IT ve marketing ekibini piyasaya kaptırmış garip bir ortamı olmuş. gidenler bilir.