Trendyol’a Tiger Global’den 10 Milyon Dolar Yatırım Geldi
E-Ticaret

Trendyol’a Tiger Global’den 10 Milyon Dolar Yatırım Geldi

Temmuz ayında Tiger Global'den aldığı 4.3 Milyon TL'lik yatırımla büyük ses getiren özel alışveriş servisi Trendyol ile ilgili şu günlerde yeni bir yatırım haberinin duyumlarını alıyoruz.

Birkaç farklı kaynaktan aldığımız duyumlarımıza göre şirket yine Tiger Global'den önemli bir değerleme seviyesinden ciddi bir yatırım almış. Söz konusu yatırımla ilgili imzaların atıldığı da yine kulağımıza gelen bilgilerin arasında.

Henüz şirket tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ama kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre şu anda 150 kişilik bir kadroya ulaşan şirket, yaklaşık $60 milyon seviyesinden değerlenmiş ve bunun üzerinden $10 milyon yatırım alınmış.

Kısa süre içinde gerçekleşen yatırımla ilgili duyumlarımızın şirket tarafından da doğrulanacağını tahmin ediyorum. Bu durumda tekrar bir güncelleme yapıyor olacağız.

GÜNCELLEME 1: Gerçekleşen yatırım sonrası oluşan yeni hisse dağılım tablosunu kısa süre içinde yazıya ekleyeceğiz.

GÜNCELLEME 2: Yatırım ile ilgili Trendyol'dan doğrulama geldi. Paylaştığımız haber böylelikle şirket tarafından da netleştirilmiş oldu.

GÜNCELLEME 3: Yatırım sonrasında Ticaret Sicil Gazetesi'nin 2 Aralık 2010 tarihli 7699. sayısında şirketin yeni hisse dağılımı açıklanmıştır. Buna göre Trendyol'un mevcut ortaklarının hisse dağılımları şu şekildedir:

Yorumlar (6)
 1. Son zamanlarda gordugum en guzel haber!!! Tebrikler

 2. Tiger Global acaba genelde aldığı pay konusunda stratejik bir değişiklik mi yaptı diye merak etmeye başladım.

 3. Gökhan Çeliker Gökhan Çeliker

  Tebrikler Trendyol

 4. Mustafa Mustafa

  webrazzi leaks. :)

 5. Önce yayına koyup sonra kaldırdığınız "hisse dağılım tablosu"nu hukuki bir durum yoksa merakla bekliyoruz Arda Bey.

 6. Turgay Yılmaz Turgay Yılmaz

  Buna yatırım denmez hisse satın alma denir. Yatırım risk demektir ama bunda bir risk yok tutan birşeyin hissesini satın alıyor.

  Türkiye'de anlamadığım olay şu, yatırım yatırım deniliyor ama gerçek bir yatırım göremedim şu ana kadar ben.

  Bu şekilde hiçbirşey gelişmez bu ülkede. Yatırımcıyım diye geçinen firmaların yatırıcımlıkla alakası yok. Sadece ortaklık hisse satın almayla ilgisi var.

  Bu yorumuma bir tane negatif yorum almam eminim. Çünkü yatırım denilen olay bir nevi risktir ama Türkiye'de yatırım = hisse ortaklığı.