Yemeksepeti'nin yeni içerik portalı Yemek.com açıldı!
Girişim

Yemeksepeti'nin yeni içerik portalı Yemek.com açıldı!

Yemek tarifleri internetin en çok arama çeken alanlardan biri. Türkiye'de internet ve yemek denince akla gelen ilk isim olan YemekSepeti.com da bu potansiyeli görerek bugün itibariyle geniş çaplı bir portal olan yemek.com'un açılışını yaptı.

Yemek.com, Yemek Sepeti'nin Papyon.com, Lokum.com ve İrmik.com'dan sonraki 3. yeni bağımsız işi ancak içerik alanına odaklanması açısından diğerlerinden ayrılıyor. Yemek.com'da amatörden profesyonele yemek pişiren herkesin bir şeyler bulması mümkün.

İçerik sitelerine örnek olacak bir girişim

İçerik odaklı siteler arasında özgün ve farklı bir giriş yaptığına inandığım Yemek.com'un 'Tarif' kategorisinde yemek tarifleri, 'Ye' kategorisinde yemeklerle ilgili özel bilgiler ve yemek önerileri, 'Keşfet' kategorisinde mekan bilgileri ve önerileri yer alıyor. 'Şaşır' adlı bölümde ise 'güldürürken yediren' eğlenceli yazılı ve görüntülü içerikler bulunuyor.

yemek-com-ekran-goruntusu

Yemek konusunda şimdiye kadar açılan en zengin kaynaklardan biri olan Yemek.com için içerik üreten özel bir ekip var ama bir yandan da kullanıcıların içerik paylaşımına izin veriliyor. Yemek.com'da kullanıcıların tarifleri, mekan önerileri ve eğlenceli yazıları da zaman içerisinde paylaşılacak.

Son dönemde artan internetten yemek siparişi alanındaki yatırımların Türkiye pazarında henüz bir etkisini göremedik ama Yemeksepeti kendi yatırımlarına devam ediyor ve bunun karşılığını göreceğine de şüphe yok. Yeri gelmişken çoktandır kullanmadığımız bir sözü de anmış olalım; İçerik Kraldır (Content is King).

Yorumlar (18)
 1. Wordpress ile güzel bir portal ortaya çıkartmışlar başarılar dileriz.

 2. 2010 yılında yazılan "İçerik Kraldır (Content is King) " yazısına baktım da değişen bir şey olmamış...Hitin kaç evladım senin? Yok ben niş, içerik, krallık, değerli Romalılar, Bilgi toplumu olmak....

 3. Tematik içerik sitelerine verilebilecek en güzel örneklerden biri

 4. Impetuss Impetuss

  www. yazinca açılmaması nasil bir ihmaldir.

 5. içerik pazarlaması için geç bile kalmıştı yemeksepeti

 6. Çağrı Sarıgöz Çağrı Sarıgöz

  tüm site noindex, nofollow ile verilmiş, arama motorlarından trafik alma niyetleri yok galiba

  1. Çağrı Sarıgöz Çağrı Sarıgöz

   Düzeltmişler şimdi, bu da benden minik bir kıyak olsun ;)

 7. Yemek Sepeti önce kendi tasarımını düzeltsin.

 8. Her şey iyi güzel hoş da "seksi tarifler" nedir? Açıkçası çok sırıtmış. YemekVeSon.com diye bir site açıp bu yemekleri buradaki tarifle yapmak isterken en sonunda nelerle karşılaşılabileceğini anlatan daha komik ve daha eğlenceli bir site yapabilirim. Yatırımlar için lütfen iletişime geçin :) seviyorum sizi yemek sepeti ;)

 9. Ali Yılmaz Ali Yılmaz

  Alan adını boşa harcamışlar :(

 10. Geleneksel Webrazzi Kavgaları Geleneksel Webrazzi Kavgaları
 11. Ne olcak şimdi benim ev yemekleri tarifi veren ablalarıma

  Hepsinin siteleri hitsizlikten yakıncak.

  İyi olmadı bu şimdi :)

 12. wordpress'ten portal görmeyeli uzun zaman olmuştu. (ironi) !! :)

 13. İhsan Sert İhsan Sert

  Yahu anlamiyorum, koca firmasın, sermayen var ekibin var, vizyonun var, alan adın süper. Bu kadar artı bir araya geliyor sonra wordpressle site yapiyorsun. Wordpress in ne olduğunu neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Bir sürü porjede de kullandim. Kimse küçümsediğimi sanmasın. Ama Yemeksepeti gibi bir firma, bu siteden, adam gibi bir iş cikarmak istiyorsa orjinal yazılımı ile çıkmak zorunda. Yemeksepeti.com un 1990 lardan kalma görüntüsü yetmiyormuş gibi şimde yazilimda kolaya kaçmışlar.

  1. Projelerinizde kullandığınız için küçümsememeniz güzel. Ancak Techcrunch, TNW, Mashable, Matador Network hatta twitter, linkedin bile wordpress alt yapısını kullanıyorken içerik odaklı projesinde wordpress'in bu iş için biçilmiş kaftan olduğu kanaatindeyim. Benim görüşüm orjinal yazılımı ile çıkaracağı adam gibi işin aynısını hatta çok daha fazlasını wordpress ile çıkarabilir. tabi şahsi görüşüm. Saygılar..

 14. Aykutylmzz Aykutylmzz

  Benim yapmış olduğum exquisite wp temasına çok benziyor sanki :) http://themes.fuelthemes.net/?theme=exquisite

  1. Ali Ilkkaya Ali Ilkkaya

   normalde yorum yazan bir adam değilim ancak sizin yorumu görünce dayanamadım, temanın uzaktan yakından alakası yok:)

 15. Yemek Tarifleri Yemek Tarifleri

  Çok iyi bir alan adına bu kadar eziyet çektirilmesinin kısa sürmesini temenni ederim!