Yemeksepeti'nin yeni içerik portalı Yemek.com açıldı!

Yemeksepeti'nin yeni içerik portalı Yemek.com açıldı!

Yemek tarifleri internetin en çok arama çeken alanlardan biri. Türkiye'de internet ve yemek denince akla gelen ilk isim olan YemekSepeti.com da bu potansiyeli görerek bugün itibariyle geniş çaplı bir portal olan yemek.com'un açılışını yaptı.

Yemek.com, Yemek Sepeti'nin Papyon.com, Lokum.com ve İrmik.com'dan sonraki 3. yeni bağımsız işi ancak içerik alanına odaklanması açısından diğerlerinden ayrılıyor. Yemek.com'da amatörden profesyonele yemek pişiren herkesin bir şeyler bulması mümkün.

İçerik sitelerine örnek olacak bir girişim

İçerik odaklı siteler arasında özgün ve farklı bir giriş yaptığına inandığım Yemek.com'un 'Tarif' kategorisinde yemek tarifleri, 'Ye' kategorisinde yemeklerle ilgili özel bilgiler ve yemek önerileri, 'Keşfet' kategorisinde mekan bilgileri ve önerileri yer alıyor. 'Şaşır' adlı bölümde ise 'güldürürken yediren' eğlenceli yazılı ve görüntülü içerikler bulunuyor.

yemek-com-ekran-goruntusu

Yemek konusunda şimdiye kadar açılan en zengin kaynaklardan biri olan Yemek.com için içerik üreten özel bir ekip var ama bir yandan da kullanıcıların içerik paylaşımına izin veriliyor. Yemek.com'da kullanıcıların tarifleri, mekan önerileri ve eğlenceli yazıları da zaman içerisinde paylaşılacak.

Son dönemde artan internetten yemek siparişi alanındaki yatırımların Türkiye pazarında henüz bir etkisini göremedik ama Yemeksepeti kendi yatırımlarına devam ediyor ve bunun karşılığını göreceğine de şüphe yok. Yeri gelmişken çoktandır kullanmadığımız bir sözü de anmış olalım; İçerik Kraldır (Content is King).

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.