Yemeksepeti'nden bir başka yeni girişim: Papyon.com

Yemeksepeti'nden bir başka yeni girişim: Papyon.com

Yemeksepeti, General Atlantic'ten aldığı 44 milyon dolarlık yatırım sonrasında karşımıza yöresel lezzetlere yönelik Lokum.com ve restoranların gereksinimlerine cevap veren İrmik.com ile karşımıza çıkmıştı.

Yemeksepeti aldığı bu yatırım sonrasında üçüncü yan markası Papyon.com'u yayına açtı. Papyon, yemek içme mekanları ile ilgili bir veritabanı oluşturacak. Restoranların tarzına, menülerine, müşteri yorumlarına, puanlamalara ve diğer pek çok önemli restoran bilgisine restroran sayfalarından erişebiliyorsunuz. Yine bu restoranlara online rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Restoran seçim konusu bazen gerçekten de sıkıntılı bir süreç olabiliyor. Papyon.com da bu ihtiyacı görmüş ve buna cevap veren bir sistem oluşturmuş. Papyon'un gördüğüm kadarıyla en iyi yanı filtreleme özelliğinin iyi çalışması. Geniş mutfak tiplerinin yanı sıra, semte göre de seçim yapabiliyorsunuz.

Papyon

Şu anda Ankara, Antalya, Bodrum, İstanbul ve İzmir'i kapsayan Papyon.com'da, erkek erkeğe/kız kıza gidilebilecek restoran tavsiyeleri ya da evlilik teklifi için en iyi restoranlar bile listeleniyor. Restoran bilgileri bir hayli geniş tutulmuş, sadece müşteri yorumları değil, mekanların fotoğraflarına, güncel bilgilerine, menülere da erişebiliyorsunuz. Şu anda 600'den fazla seçilmiş mekan Papyon.com'da listeleniyor.

Örneğin yurtdışından gelen misafirlerinizi götüreceğiniz iş yemeğinin restoran seçiminde de, eşinizle çıkacağınız bir akşam yemeğinin restoran seçiminde de seçeneklere Papyon'dan bakabileceksiniz. Bununla birlikte önemli bir konu olan "Kaça çıkarız?" sorusunun cevabı da Papyon.com'da ilgili restoranların sayfasında bulunabilecek. :)

Papyon.com böylece yeni mekan keşfetme konusunda da kullanıcılarına yardımda bulunacak. Aynı zamanda Papyon organizasyon konusunda da size yardım edecek. Kalabalık grupların katıldığı doğum günü, kutlama gibi organizasyonlar için etkinlik oluşturabiliyor ve katılmasını istediğiniz arkadaşları e-posta ile davet edebiliyorsunuz.

Papyon.com size özel tavsiyelerin yanı sıra, gurme yazar Mehmet Yaşin'in restoran ve yemek önerilerini de bünyesine ekleyerek ciddi bir içerik desteği de sağlamış. Papyon.com'un ilerleyen vadede daha çok şehirde aktif olmasının yanı sıra, bu içerik konusunda da kendini geliştireceğini düşünüyorum.

GSM operatörlerinden Vodafone da lansmanla beraber Papyon.com ile yaptığı işbirliği sonucunda Vodafone Red üyelerine yüzde 25'lik bir indirim sunmaya başladı. Yani Vodafone'un ayrıcalıklı müşterileri de Yemeksepeti'nin yeni projesi Papyon.com'daki restoranlarından indirim kazanacak.

Papyon.com hepimize restoran seçimi konusunda yardımcı olacağa benziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.