Mekanlara online rezervasyon yapılabilen Mekan.com açıldı

Mekanlara online rezervasyon yapılabilen Mekan.com açıldı

Fırsat bu Fırsat'ın 50 bin dolara isim hakkını satın aldığını daha önce sizinle paylaştığımız Mekan.com, bugün ilk ziyaretçilerine merhaba dedi. İsmiyle dikkat çeken proje, mekanlarla ilgili sunduğu bilgilerin haricinde kullanıcının online rezervasyon yapabilmesine de olanak tanıyor.

Halihazırda Türkiye'den ve yurtdışından önemli girişimlerin bulunduğu pazarda online rezervasyon hizmetiyle farklılaşmak isteyen Mekan.com, bu amaçla restoranların masa takibini kolaylaştırıyor ve müşterinin de kolaylıkla rezervasyon yapabilmesinin önünü açıyor.

Rezervasyon özelliğiyle birlikte mekanın açık olup olmadığından öte kullanıcıların mekana gidip gitmemesine veya alternatiflerine karar verebilmesine olanak tanıyan Mekan.com, bu özelliğiyle organizasyonlarda mekanın komple kapatılması için teklif yapılabilmesini de sağlıyor.

Screen Shot 2014-05-13 at 17.28.44

Rezervasyonun sadece masa olarak değil mekan olarak yapılabilmesiyle ilerleyen süreçte mevsimin de olduğumuz düğün, nişan organizasyonları Mekan.com üzerinden gerçekleşir mi bilinmez ama Mekan.com'un online rezervasyon özelliği tüm dikkatleri üzerine çekecek görünüyor.

Dikkatleri üzerine çekmenin haricinde restoranların boş masasını bilen ve müşterilerin alışkanlıklarına özel teklifler sunabilen Mekan.com, bu bilgileri harmanlayarak etkin bir sadakat programı ve etkinlik pazarlaması sunabiliyor. Yani online rezervasyon fikrini SaaS olarak sunarak önemli bir katma değeri yakalıyor.mekan-online-rezervasyon

Yapılan hazırlıkların sonucunda restoran servislerinin sahiplerinin yeni teknolojilere ne kadar hızlı adapte olabileceğini birlikte göreceğiz ama fırsat olgusundan daha fazlasını sunmayı hedefleyen Mekan.com'un istediklerini yapabilirse önü açık gibi görünüyor. Siteyi daha yakından incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.