Shareaholic: Facebook'tan gelen trafik 6 ayda yüzde 100'e yakın arttı

Shareaholic: Facebook'tan gelen trafik 6 ayda yüzde 100'e yakın arttı

Trafik sağlamak ve bunu bir de organik yapabilmek neredeyse tüm web sitelerinin aradığı en temel nokta. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Shareaholic'in yayınladığı sosyal medya trafik yönlendirmesi raporunu sizinle paylaşmıştık.

O raporda toplam trafiğin yüzde 10,25'ini oluştururken Facebook geçen sürenin içerisinde yönlendirdiği trafiği yüzde 21,25'e yükseltmiş.

Yıllardır en fazla trafiği arama motorundan sağlayanlar için önemli bir değişimi de gösteren rapor ayrıca Facebook'un içerik dağıtıcısı olma yönünde attığı adımların başarılı bir yolda gittiğini göstermiş oluyor. Hatırlayacağınız üzere Facebook bu yönde hem tasarımı hemde içeriği haber odağında yenliğe gitmişti.

Facebook'un geçen süre içerisinde web sitelerine trafik kaynağı olmada sağladığı artışa karşılık Twitter, Google+ bulundukları noktada seyretmeyi sürdürmüşler. social-media-traffic-report-Apr-14-graph1 Dört aylık artışı gösteren grafikte Facebook'un trafik yönlendirme artışı yüzde 40'a yaklaşırken, Twitter belirgin bir artış olmadan trafiğin yüzde 1,14'ünün kaynağı olmuş. LinkedIn'in Pulse satın almasıyla adım atmak istediği içerik dağıtımında bir hayli uzak olduğunu da grafikten çıkarmak mümkün.

En az trafik yönlendirmede LinkedIn'i Google'ın SEO'da faydasıyla parlatmaya çalıştığı Google+ takip ediyor. Google+ toplam trafiğin yüzde 0,08'ini sağlıyor. Shareaholic‘in 300 binden fazla web sitesinde 400 milyondan fazla tekl ziyaretçiyle yapmış olduğu araştırmaya daha detaylı bakmak isteyenler buradan ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.