Github aldığı yatırımdan sonra hızlı büyümesini sürdürüyor

Github aldığı yatırımdan sonra hızlı büyümesini sürdürüyor

Siz Webrazzi okuyucularına Github ile ilgili daha önce çeşitli haberler vermiştik. Hatırlarsanız son olarak 2012 yılında en çok ilgi gören yazılım projelerini açıklayan şirket, yaklaşık 6 ay önce de Andreessen Horowitz’den ilk yatırımını almıştı.

Aldığı yatırımın ardından yapılan tahminlerde olduğu gibi kullanıcı kitlesi hızla genişleyen Github, işe alımlara da paralel olarak devam etti.

Nisan 2008’de dünyaya merhaba diyen sosyal kod paylaşım ve depolama platformu, 1 milyonuncu üyesine Eylül 2011’de sahip oldu. Ağustos 2012’de de 2 milyon kullanıcıya ulaşan Github, geçtiğimiz Pazartesi ise 3 milyon kullanıcıyı kutladı.

Rahatlıkla gözlemlenebileceği gibi bu küçük istatistikler bile Github’ın aldığı yatırımın etkisini gözler önüne sermeye yetiyor.

Github ile ilgili başka güncel istatistiklere de değinmek gerekirse, şu an platform üzerinde 5 milyon kod deposu/repository –bir anlamda proje- yer alıyor. Kullanıcıs sayısının 2.1 milyon olduğu dönemde 3.7 milyon repository olduğunu düşünecek olursak Github’a yeni katılan kullanıcıların platforma alışmasının zaman alacağını tahmin edebiliriz.

Yatırımdan sonra ekibi büyüteceğini ve kullanıcı sayısını global çapta genişleteceğini söylediğimiz şirketin bu noktadan sonra yapacakları yalnızca kendisini değil, neredeyse tüm yazılım ekosistemini yakından ilgilendiriyor. Biz de gelişmeleri takip edip sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Son olarak San Francisco’da olanlara bir hatırlatma: Github kendisi için oldukça güzel olan bu haberi Public Works’de ve herkese açık olan bir organizasyonla kutluyor. Detaylar için şuraya bakabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.