Facebook Messenger ile telefonda konuşturmaya başlıyor
Uygulamalar

Facebook Messenger ile telefonda konuşturmaya başlıyor

Facebook, geçtiğimiz gün düzenlediği etkinliğinde büyük bir duyuru gerçekleştireceğini dile getirmiş, ortada dolaşan pek çok dedikodularda bunun bir Facebook telefonu olabileceği söylenmişti. Fakat bu etkinlikten çıkan haber, bir telefon değil, Graph Search oldu.

Aslına bakarsanız ben de Facebook'tan bir akıllı telefon beklemiyordum. Aksine Facebook aslında en eski WAP'la internete bağlı telefondan, son model akıllı telefonlara kadar hepsinden ulaşılabilir olmak istiyor.

Facebook Messenger uygulamasına gelen yeni özellikle birlikte artık Facebook arkadaşlarınızı ücretsiz arayabileceksiniz.

Facebook Messenger uygulaması ile hem WiFi üzerinizden hem de kendi operatör datanızı kullanarak sesli arama yapmanıza izin verecek. Bir süredir test edilen özellik artık aktif ancak şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde geçerli. Facebook'un bir telefon yapma niyeti olmadığını anladık ama bu durum GSM operatörlerini düşündürmesi gerekebilir. Çünkü Facebook Messenger uygulaması aracılığıyla arama yapabilmek, telefonla konuşma yapma ihtiyacını da büyük oranda bitirebilir.

Bildiğiniz gibi çok kısa bir süre önce, Facebook Messenger'a sesli mesajlaşma özelliği gelmişti ve onun öncesinde de Facebook web sürümünde görüntülü konuşmalar için Skype ile bir işbirliğinde bulunmuştu. Facebook Messenger üzerinde halen bir görüntülü konuşma desteği yok fakat görünüşe bakılırsa, sesli aramadan sonraki hedef de Facebook Messenger uygulaması üzerinden görüntülü konuşma desteğinin sağlanması.

Yorumlar (4)
 1. Tüketimbey Tüketimbey

  Gayet güzel olur. Sadece bu nedenle Viber'i kullanıyoruz facebook messenger ile vibere ihtiyaç duymayabilirim.

 2. Tunahan Tunahan

  WhatsApp'ın sms kullanımını bir hayli düşürdüğü şeklinde haberler görmüştük. Şimdide Facebook'un bu uygulamasıyla konuşma sürelerindeki düşüşü göreceğiz heralde. Tabii ki önümüzde daha uzun bir zaman var.

 3. Mustafa Vural Mustafa Vural

  Hangiisi orjinal haber ? Bu sizin yazdığınız mı yoksa alttaki linkte yer alan haber mi yoksa sizin haberlerinizi mi çalıyorlar

  http://burokrathaber.com/site/facebook-messenger-ile-telefonda-konusturmaya-basliyor.html

  1. Bahsettiğiniz haber bizden alıntıdır.