Konum bazlı sesli mesajlaşma girişimi: Talkbits

Konum bazlı sesli mesajlaşma girişimi: Talkbits

Talkbits, çevrenizdeki insanlara sesli mesajlar aracılığıyla haberleşebilmenizi sağlayan konum bazlı bir girişim.

Bir Rus girişimi olan Talkbits, yine Rus VC Runa Capital'den aldığı 2 milyon dolarlık erken yatırım ile adını duyurmuştu.

Android ve iOS işletim sistemleri sürümleri ile piyasaya çıkması beklenen talkbits henüz yayınlanmadı fakat haritaya bakılırsa ilk etapta sadece Londra, Moskova, San Francisco, New York, Tokyo ve Singapur'da devreye girecek. Bu arada Webrazzi olarak talkbits'in çok yakında Türkiye lansmanının gerçekleşeceği bilgisini de aldık.

Talkbits'in kurucusu Andrei Vasilevsky Rus arama motoru Yandex'in mobil ekibinde çalışıyorken talkbits'i kuruyor. Şu anki CEO Olga Steidl de aynı şekilde eski bir Yandex çalışanı ve The Moscow Times'ın seçtiği takip edilmesi gereken en önemli 10 girişimciden biri.

talkbits

Uygulama konum bazlı olduğundan dolayı, çevrenizle ilgili detayları sesli olarak alabiliyorsunuz. Mesela sokağınıza yeni açılan bir mağazayı talkbits üzerinden yapılmış sesli bir yorumla dinleyebilir, yakınınızdaki insanlara sesli mesajlar iletebiliyor ya da aynı ilgi alanlarına yönelik bir sesli mesajlaşma grubu kurabiliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.