Torpilli.com: Pilli'nin yeni projesi üniversite sınavına hazırlayacak
Girişim

Torpilli.com: Pilli'nin yeni projesi üniversite sınavına hazırlayacak

Ülkemizde internet sektörünün ilk güç odaklarından Pilli Network, 10 Marifet dışındaki blog yapılanmasını bir kenara bıraktı ama yeni şeyler denemeye devam ediyor. Bu kez rakipli bir alana giriş yapan Pilli, Torpilli.com ile üniversite sınavına hazırlanan gençlere yardımcı olmayı hedefliyor.

Torpilli, bir üniversite sınavlarına hazırlanma aracı. Üniversite sınavına hazırlananlara mümkün olduğu kadar fazla soru çözdürmek, soru çözme hızını arttırmak ve başarı oranını yükseltmeyi hedefliyor. Hasan Yalçınkaya'dan aldığımız bilgiye göre küçük prototipten aldıkları enerjiyle bu işe koyulmuşlar.

Proje sahibi put.io'nun geliştiricilerinden Cenk Altı, ürünün tasarımı Pilli'den ve şirket Enkuba kuluçka merkezi bünyesinde yer alıyor. Sistem konusunda ayrıntı alamasak da Torpili kullananlar serbest şekilde istediği kadar soru çözebilecek.

Torpilli'nin ücretsiz hizmet verecek bir bölümü olacak ancak ücretli abonelik modeli de bulunacak. Şu anda konusunda uzman eğitimcilerle görüşen Pilli, üniversite sınavına giren 1.8 milyon ve dershaneye giden 1.2 milyon öğrenciye farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Önümüzdeki ay kapalı test sürecine geçmeyi planlayan ve bir test sorusuyla ilk kullanıcılarını almayı bekleyen Torpilli'yi ilk deneyenlerden olmak için Torpilli.com'a e-postanızı bırakabilirsiniz.

Örnek soruyu cevaplayanlara bir torpil yapılacağını paylaşmadan geçmeyelim. :)

Yorumlar (10)
 1. pek başarılı olacağını düşünmüyorum. ücretsiz bu hizmeti veren yuzlerce site var. bu yoğurt tutmaz :)

 2. www.sinavo.com çok başarlı olmuş. Bu saatten son ra sinavo dan daha iyi bir iş çıkartmaları çok zor. Artık kopya web sitelerinden sıkıldık. Yaşasın SINAVO!!!!!!!

  1. Hahaha. Nice try, sinavo!

  2. Bence de iyi denemeydi :)

  3. Sınavoda da elle tutulur bir şey yok öncelikle. yaşamaz, yaşayamaz. sadece soru sorup, cevabı bildiniz ya da cevabı bilemediniz doğru cevap şu diyen mantıktan öncelikle kurtulmak lazım. 200 soruyu bir flash dosyasına doldurup ileri ileri , bildiniz, bilemediniz, şu kadar sürede bildiniz demek sadece konuyu bilen öğrencilere sınırlı bir fayda sağlayabilir. Soruların ÇÖZÜMLERİNİN olmaması, hata yapılan noktaların belirtilmemesi, ip uçlarının verilmemesi çok büyük bir eksiklik...

   Bir ders hakkında hiç bilgisi olmayan bir öğrencinin sınavo ve türevlerinden faydalabilmesi imkansız. Dersi KAVRAMSAL düzeyde öğretebilen bir sistem henüz dünyada dahil yok. Onlarca yayınevi kavramsal öğretim yöntemini kullanarak kitaplar hazırladığını SANIP piyasaya sürüyor, web siteleri yapıyor ama onlarda bunun ticari bir kaygı olduğunun farkındalar.

   Kavramsal düzeyde bu işi henüz başaramamış olsa da ileri de başarabilecek olan Vitamin ve Khan Akademi örneği var bilinen.

 3. Bu arada merak edenler icin sitedeki sorunun cevabi "IV".

 4. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Keyifli görünüyor , mutlaka kullananlar olacaktır bende vaktinde internet üzerinden çözdüğüm soruların faydasını gördüm ama bunlara ücret ödermiydim bilmiyorum , öğrencilere sormak lazım .

 5. Özgür Özgür

  Ben bu sitenin güzel bir yükseliş grafigi olacağına inanıyorum.

 6. Bu alanda ciddi calisan bir site cok is gorur. ben tum kullanicilara gore nerede oldugumu gormek isterim. bunu sagliyorsa denemek isterim.

 7. Ahmet Demir Ahmet Demir

  [email protected] adresine gönderilen mailler Google Groups tarafından reddedildiği gerekçesiyle geri dönüyor. Bu da yayın hayatına henüz başlayacak bir proje için olumlu bir puan değil.