Mikro Ödeme, Mediterra Capital'den yatırım aldı

Mikro Ödeme, Mediterra Capital'den yatırım aldı

Türkiye'nin en büyük mobil ödeme servislerinin başında gelen Mikro Ödeme, Mediterra Capital'den yatırım aldı. Yatırım miktarı şimdilik paylaşılmazken Mediterra Capital'in Mikro Ödeme'nin çoğunluk hissesini aldığını açıklandı.

Yatırım sonrasında şirket yönetiminde herhangi bir değişik yapılmayacağı ve Alper Akcan'ın şirket hissedarı ve Genel Müdür olarak görevine devam edeceği de paylaşılan bilgiler arasında.

Yapılan açıklamada Mikro Ödeme'nin Türkiye mobil ödeme pazarında yüzde 65 ile sektör lideri olduğu, Mediterra Capital'den alınan yatırım ile hızlı bir büyüme göstermeyi hedeflediği ekleniyor.

2008'de kurulan ve 2009'un Şubat'ında ilk Webrazzi Gündem: Mobil Ödeme ve Lokasyon Bazlı Servisler etkinliğiyle sizlerle tanıştırdığımız Mikro Ödeme, 2010 yılında ana iş kolu olan mobil ödeme tarafında güçlenmişti. 2011'de ise Webrazzi Gündem: Online Oyun etkinliğinde ilk kez açıkladıkları 3pay ile kredi kartıyla ödeme altyapılarını kullanıma açmışlardı. Yine 2011 içerisinde Zynga oyun kartlarını Türkiye'ye getiren şirket ön ödemeli oyun kartları alanına adım atmıştı.

Mikro Ödeme Genel Müdürü Alper Akcan yaptığı açıklamada, aldıkları bu yatırım ile birlikte sadece Türkiye'de değil bölgedeki en önemli oyunculardan biri olmayı hedeflediklerini belirtmiş.

Elimize yeni bilgiler ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.