Webrazzi Gündem: Mobil Ödeme ve Lokasyon Bazlı Servisler
Etkinlikler

Webrazzi Gündem: Mobil Ödeme ve Lokasyon Bazlı Servisler

Özellikle Turkcell'in Mobil Ödeme Sistemi hakkındaki yazımızdan sonra konuya fazlasıyla ilgi olduğunu gördük. Bizimle iletişime geçen girişimcilere birinci ağızdan doğru bilgi verebilmek için hem Turkcell hem de mobil ödeme sistemi konusunda hizmet sağlayan Mikro Ödeme A.Ş. ile iletişim halinde kaldık.

Bunun yanında Türkiye'de de dünyada olduğu gibi lokasyon bazlı servislerin 2009 ve takip eden dönemlerde yıldızının parlayacağını bildiğimiz için Turkcell'in bu konudaki "Konum Bilgisi" sisteminin de detaylı olarak incelenmesi gerektiğine düşündük. Bu konuda da Kerem Özkan'ın yazısında genel bilgileri paylaştık.

Sonuç olarak birçok girişimci için kolay kolay yakalanamayacak bir fırsat olarak Turkcell İş Geliştirme'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar, Turkcell İş Geliştirme Bölüm Başkanı Altuğ Acar ve Mikro Ödeme A.Ş. Genel Müdürü Alper Akcan'ın yer alacağı bir toplantı organize etmeye karar verdik.

Webrazzi'nin ilk "Gündem" toplantısı olacak olan "Webrazzi Gündem: Mobil Ödeme ve Lokasyon Bazlı Servisler" etkinliği 4 Şubat Çarşamba günü İstanbul Mövenpick Hotel'de gerçekleşecek.

Mikro Ödeme A.Ş. sponsorluğunda gerçekleşecek etkinliğin programı şu şekildedir:

08:30 – 09:00    Kayıt 09:00 – 10:00    Mobil Ödeme

Moderatör: Arda Kutsal Cenk Serdar – Turkcell Genel Müdür Yardımcısı, İş Geliştirme Altuğ Acar – Turkcell Yeni İş Geliştirme Bölüm Başkanı Alper Akcan - Genel Müdür - Mikro Ödeme A.Ş.

10:00 – 10:30     Kahve arası 10:30 – 11:30     Lokasyon Bazlı Servisler

Mustafa Eren – Turkcell Ürün Müdürü

11:30 – 12:30     Networking

Turkcell tarafından konuyla ilgili üst düzey yönetici katılımının gerçekleşeceği toplantı sadece davetli kişilere açık olacaktır.

Mobil Ödeme ve Lokasyon Bazlı Servisler ile ilgili hali hazırda bir girişimi bulunan ya da yakın zamanda bu konuda çalışma yapmayı planlayan kişi ve kurumlardan katılmak isteyenler az sayıda kalan davetiyelerden online başvuru formumuzu doldurarak talepte bulunabilirler.

(GÜNCELLEME: Kontenjanımız tükenmiştir, ancak mobil ödeme ve lokasyon bazlı servislerle ilgili olarak toplantıda olmanızın sizin için çok önemli olacağına inanıyorsanız, olası kontenjan değişikliklerinde size ulaşabilmemiz için formu doldurunuz.)

NOT: Özel bir toplantı olacağı için katılımı 50 kişi ile sınırlı tutuyor olacağız. Bu sebeple her başvuruya davetiye sağlayamayabiliriz.

Yorumlar (8)
 1. 09:00 – 10:00 Mobil Ödeme - Panel

  Moderatör: Arda Kutsal

  Arda aman dikkat et, son günlerdeki olaylardan sonra moderatörlük asla eskisi gibi olmayacak.

  başarılar.

 2. Ahmet Durmusoglu Ahmet Durmusoglu

  Alper Akcan ve Mert Yılmaz'a başarılar diliyorum.Ödeme sistemleri ve lokasyon bazlı reklamcılık konuları işlenmesi iy olmuş Önümüzdeki iki yıl içerisinde lokasyon bazlı reklamcılığın dolayısıyla mobil içeriğin artacağı muhakkak.

 3. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Arda katkın için çok teşekkürler. İş çevremden de duyduğum kadarıyla baya bir talep var katılım sanırımm fazlaca olacak.

 4. Harika bir konferans, fakat katılımcı sayısının 50 kişi ile sınırlı olması ve kontenjanın dolmuş olması beni çok üzdü. Gerçekten katılmak istiyordum bu toplantıya.

 5. Katılım fazla olamayacakmış hüseyin. Yukarda not düşülmüş maksimum 50 kişi olacakmış :(

 6. Efe Şar Efe Şar

  Katırmak isterdim, şuan çalıştığım ve uzun zamandır takip ettiğim bir sektör. Fakat benim anlamadığım mikroödeme aş nin sitesi bir türlü 404 hatasını çözemedi bu üzücü.. altyapıda sıkıntıları olduğu çok belli..

 7. Bu toplantıyı televidyon ekranlarından izleriz derdim ama artık televidyon olmadığına göre Arda artık bir şekilde bunu kayıt altına almayı başarır umarım. Böylelikle Türkiyenin dört bir yanında insanlar bu etkinlikten faydalanmış olur.

  @Arda: Göster kendini bakalım ;)

 8. Murat Buyurgan Murat Buyurgan

  Güzel bir toplantı oldu. http://flickr.com/photos/muratbuyurgan/sets/72157613363318388/ adresinden çektiğim fotoğraflara ulaşabilirsiniz.