MarketYolu.com: Markete gitmeden uğramanız gereken site
Arama
Girişim

MarketYolu.com: Markete gitmeden uğramanız gereken site

MarketYolu.com

MarketYolu.comİnternette sürekli bir şeyleri karşılaştırıyoruz. Havayolları, tüketici elektroniği ürünleri, finansal servisler bu alanda ilk akla gelenler. Şimdi kategoriler arasına bir yenisi daha ekleniyor: Hızlı tüketim ürünleri. Marketyolu.com, marketlerde bulabileceğiniz ürünlerin fiyatlarını bir arada sunuyor.

Market Yolu, internette gezinmeyi seven annesi için faydalı bir iş yapmak isteyen bir girişimcinin eseri. Ortaya düzgün ve potansiyeli yüksek bir iş çıkmasını sağlayan ise girişimcimizin 10 yıllık grafik tasarımı ve 8 yıllık web programlama deneyimi.

Sistem marketlerin broşür, el ilanı ve kampanyalarından besleniyor, ürün odaklı listeleme yapıyor ve bir karşılaştırma sunarak hangi marketten alışveriş yapmanın karlı olacağını görmenizi sağlıyor. Henüz bir gelir modeli göze çarpmıyor, ancak güncel indirimler, günün fırsatı ve kampanyalar başlıkları yaratılabilecek kaynaklar için fikir veriyor.

İllere göre sınıflandırma yapan Market Yolu aklımıza eBrosur.com‘u getirse de, ürün odaklı olması onu farklı kılıyor. Henüz yolun başında bir girişim, ancak taşıdığı verilerin kullanımının müşteri açısından kolay olması, gelir modelinin de daha sağlam olabileceğini gösteriyor.

Fiyatbilir.com gibi market alışverişini webe taşıyan girişimlerden sonra e-broşür siteleri ve grup alışveriş sitelerinin ürünlere odaklanması, bizi hızlı tüketim ürünlerinin webde karşılaştırılmasına kadar getirdi. Sanırım bu duruma tek üzülen (belki de marketlerden ucuza sattığı ürünlerin satılmasına sevinecek olan) kahraman bakkallar olacaktır.

Market Yolu elbette  hızlı tüketim ürünlerinin internet serüveninde son nokta olmayacak. Şimdiden BoxBuffer gibi kutu modelinde market ürünleri satacak girişimlerin geleceğini söyleyebiliriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (16)
 1. İlginiç bir dikey çalışma olmuş.

 2. Evrim dedi ki:

  Çok iyi fikir çok başarılı buldum.

 3. Alihan uygun dedi ki:

  Bıktık yahu elektronik ticaret sitelerinden. Farklı girişimler görmek istiyoruz.

  1. Arda dedi ki:

   İyi ama bu bir elektronik ticaret sitesi (ürün satış) değil. Niş alana odaklanmış bir fiyat karşılaştırma sitesi.

 4. melih dedi ki:

  bazı inovatif farklılıklar/fikirler eklenerek daha kolay ve akıllı bir hale getirilebilirse olabilir şu şekliyle yeterli değil bence para kazanmak için. E-brosur de kendin bakmak zorundasın burada senin yerine indirimlere bakılıyor-aramak daha kolay- ama güncellenmesi zor bir site gibi geldi bana.

  1. Demir dedi ki:

   eBrosur.com da hem broşüre bakıyorsun hem de broşürlerin içeriği indekslendiği için zaten arama yaparak bu ürünlerin hepsini bulabiliyorsun. Güncelleme konusunda ne diyeceğimi bilemedim ! onlarca eleman gerekiyor sanki.. Yine de eline sağlık arkadaşların Bol şanslar

 5. Uğur dedi ki:

  Güzel bir websitesi olmuş.Bence bu tarz siteler herzaman benim gibi yoğun çalışanlar her zaman yardım aracı olmuştur.Teşekkürler webrazzi güzel bir websitesi daha görmüş oldum.

 6. Yakup Özyurt dedi ki:

  Arkadaşımız grafik tasarımı ve web proglama becerisini iyi kullanmış. Yine Ankara’dan çıkan bir girişime benziyor. ebrosür’ün ürün gruplaşmış hali. Bence daha gidecek çok yolu var. Insert bilgilerinin dışında raftaki fiyatları karşılaştıran bir altyapıya ihtiyaç var. Inserte isteyen ulaşabiliyor. Ama raftaki fiyatlara ulaşmak kolay değil…

 7. ulas dedi ki:

  güzel site olmus.tebrik ederim arkadasim.

 8. Selin Erdem dedi ki:

  Öncelikle arkadaşların ellerine sağlık, güzel bir site olmuş. Ben ebroşür’ün yoğun bir takipçisiyim. Broşürleri sayfa sayfa gezmek bana daha keyifli geliyor. Bazen hiç aklımda olmayan bir ürünü görüp aaa güzelmiş deyip almaya gidebiliyorum. Açıkcası onlarında ürün arama sistemleri gayet başarılı hatta broşürün içerisindeki ayrıntıları bulup getiriyor ve bunun en yakın hangi mağaza şubesinde olduğunu da bana söylüyor. Bende bu sitenin takipçileri arasında olacağım. Böyle projeler görmek güzel.

 9. Domain Reyonu dedi ki:

  Site güzelde içerik bomboş.. Ürün bazında 1 ya da 2 market çıkıyor karşımıza. Sürdürülebilir görünmüyor.

 10. idris baş dedi ki:

  güzel bir çalışma olmuş.. hanımlar tarafından ilerliyen dönemlerde ilgi görmeye başlar. 🙂

 11. karaperde dedi ki:

  Güzel bir site, market listesi oluşturmasıda hoş bir özellik.

 12. Haluk dedi ki:

  Şaka gibi 🙂 Geçenlerde, neden marketi nete taşıyıp alışveriş yorgunluğundan kurtarmıyorum ki, millet siparişi versin biz götürelim diyordum ama benden önce elini atan varmış 🙂 Allah yolunu açık etsin..

 13. Ayse Gul dedi ki:

  http://www.galaksirehberi.com benzeri güzel bir girişim. Ancak ürün bazına inecekse ekibi kuvvetli tutmaları gerekir.Gelir modelleri nedir bilmiyorum ama siparişte verilebilecekse başarılı olabilir..

 14. Ehl-i Blog dedi ki:

  çok başarılı bir çalışma olmuş.Sık kullanılanlara eklenecek cinsten

Bir Yorum Yazın