MarketYolu.com: Markete gitmeden uğramanız gereken site

MarketYolu.com: Markete gitmeden uğramanız gereken site

İnternette sürekli bir şeyleri karşılaştırıyoruz. Havayolları, tüketici elektroniği ürünleri, finansal servisler bu alanda ilk akla gelenler. Şimdi kategoriler arasına bir yenisi daha ekleniyor: Hızlı tüketim ürünleri. Marketyolu.com, marketlerde bulabileceğiniz ürünlerin fiyatlarını bir arada sunuyor.

Market Yolu, internette gezinmeyi seven annesi için faydalı bir iş yapmak isteyen bir girişimcinin eseri. Ortaya düzgün ve potansiyeli yüksek bir iş çıkmasını sağlayan ise girişimcimizin 10 yıllık grafik tasarımı ve 8 yıllık web programlama deneyimi.

Sistem marketlerin broşür, el ilanı ve kampanyalarından besleniyor, ürün odaklı listeleme yapıyor ve bir karşılaştırma sunarak hangi marketten alışveriş yapmanın karlı olacağını görmenizi sağlıyor. Henüz bir gelir modeli göze çarpmıyor, ancak güncel indirimler, günün fırsatı ve kampanyalar başlıkları yaratılabilecek kaynaklar için fikir veriyor.

İllere göre sınıflandırma yapan Market Yolu aklımıza eBrosur.com'u getirse de, ürün odaklı olması onu farklı kılıyor. Henüz yolun başında bir girişim, ancak taşıdığı verilerin kullanımının müşteri açısından kolay olması, gelir modelinin de daha sağlam olabileceğini gösteriyor.

Fiyatbilir.com gibi market alışverişini webe taşıyan girişimlerden sonra e-broşür siteleri ve grup alışveriş sitelerinin ürünlere odaklanması, bizi hızlı tüketim ürünlerinin webde karşılaştırılmasına kadar getirdi. Sanırım bu duruma tek üzülen (belki de marketlerden ucuza sattığı ürünlerin satılmasına sevinecek olan) kahraman bakkallar olacaktır.

Market Yolu elbette  hızlı tüketim ürünlerinin internet serüveninde son nokta olmayacak. Şimdiden BoxBuffer gibi kutu modelinde market ürünleri satacak girişimlerin geleceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.