MarkaVIP'ye Lumia Capital'den 5 Milyon Dolar Yatırım

MarkaVIP'ye Lumia Capital'den 5 Milyon Dolar Yatırım

Çağlar Erol ve Hummingbird Ventures'ın ortak yatırımıyla hayata geçirilen Ürdün merkezli özel alışveriş kulübü MarkaVIP, bugün yaptığı basın açıklamasıyla Lumia Capital ve Invus Financial Advisors'dan 5 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Silikon Vadisi merkezli Lumia Capital'in yönettiği Seri A yatırımıyla operasyonel genişlemesini sürdürecek olan MarkaVIP, Haziran ayında kaynak sağlamak için Türkiye ofisini açmıştı. MarkaVIP CEO'su Ahmet Alkhatib yaptığı açıklamada yaşadıkları çok hızlı büyümeyi desteklemek için gereken operasyonel genişleme ve satış ile pazarlama çalışmalarını sağlamlaştırmak için bu yatırımı kullanacaklarını belirtmiş.

Yapılan açıklamada yer verilen bilgilere göre Kasım 2010'da lübnan ve Suudi Arabistan için açılan MarkaVIP'nin şu anda 700 bin kayıtlı kullanıcına hergün 3-5 bin arası yenileri ekleniyor ve 200 bin Facebook hayranı bulunuyor. Orta Doğu'da en hızlı büyüyen e-ticaret girişimi olduğunu açıklanan MarkaVIP, her ay yüzde 30-50 arasında büyümesiyle 7 basamaklı cirolara ulaşmış. Ayda 10 milyon sayfa gösterimi yapan başarılı e-ticaret sitesi, günlük 100 bin ziyaretçiyi ağırlıyormuş.

Yatırım haberi TechCrunch'ta da yer alan MarkaVIP'nin Beyrut, Dubai, Amman, İstanbul, Antwerp ve San Francisco'da ofisleri bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.