Kaynaklar: Nokta ShiftDelete.net'i Satın Almak İçin Görüşme Yapıyor
Yatırım

Kaynaklar: Nokta ShiftDelete.net'i Satın Almak İçin Görüşme Yapıyor

Satın alarak büyümeyi kurulduğu gündem bu yana benimsemiş şirketlerden olan Nokta'nın yeni satın almaların peşinde olduğunu çeşitli konferanslarımızda şirket yetkililerinin ağzından da duymuştuk.

Blogcu.com, İzlesene, Fotokritik, Alkışlarla Yaşıyorum gibi değerli satın almaları gerçekleştiren Nokta, Intel Capital yatırımı sonrasında da bu yöndeki yatırımlarına devam ediyor ve şu günlerde online teknoloji basınının önemli oyunculardan biriyle sıcak temasını sürdürüyor.

Güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Nokta popüler teknoloji haber sitesi ShiftDelete.net'in (SDN) tamamını satın almak için masaya oturmuş. Konuyla ilgili her iki şirketin de yetkilileriyle görüştük ancak her ikisi de konuyla ilgili yorum yapmak istemediler.

Satın alma rakamı ile ilgili bilgimiz yok ama milyon TL'ler seviyesinde olacağını tahmin ettiğimiz satın almanın henüz fiyat pazarlığı aşamasında olduğunu duyuyoruz. Yani, henüz gerçekleşmiş ya da son noktaya gelinmiş bir görüşme yok, sadece fiyat aşamasına gelinmiş bir süreçten bahsediyoruz.

Sahip olduğu popüler web siteleri ile bir medya şirketi olma hedefinde olan Nokta'nın SDN'i satın alması durumunda aslında uzman olduğu "içerik" tarafında iyice güçleneceği ortada. Video paylaşım sitesi izlesene.com'la da entegrasyon sağlayabileceği SDN, Nokta için doğru bir sinerji yaratabilir.

Şu aşamada henüz satın alma gerçekleşti şeklinde konuşmak doğru olmaz ama rakamın konuşulduğu aşamaya gelinmiş olması bile en azından Nokta'nın niyetini bir haber haline getiriyor diye düşünüyorum.

SDN satın alması olur ya da olmaz bilemiyoruz ama sektörün 2012 yılında şu anda olduğundan çok daha hareketli olacağı ortada.

Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda haberimizi güncelliyor olacağız.

Yorumlar (18)
 1. ShiftDelete internet medyasının en kaliteli içerik üreten siteleri arasında yer alıyor. Eğer bu satın alma gerçekleşirse Nokta çok güçlenecek. Fakat bunun Türk internet sektörünü tekelleşmeye doğru götürmesi pek muhtemel, bundan dolayı da bu satın almayı desteklemiyorum.

  1. Selim Akcan Selim Akcan

   @bcakir Tekellesme mi? Saka mi yapiyorsunuz? Turkce icerik trafiginin % kaci nokta'nin elinde?

   1. Şaka yapıyorum çok komiğimdir ya. Demek istediğim Noktanın izlediği bu politika Google tarafından izlenen politikaya benzer. Girdiği sektörde en büyük olup, sektörü domine ediyor. Buda yeni giren firmalara yaşama şansı vermiyor. Bunu 1-2 senede göremezsin ama Google gibi 10 yıl geçince demek istediğimi anlarsın.

 2. Mrauthor Mrauthor

  Nokta her zaman sevdiğim bir şirket olmuştur.Çalışmalarını her zaman taktirde ettim.Intel yatırımı gibi bir yatırımı da sonuna kadar hak ettiler.Fakat Nokta'nın izlediği yol internet medyasında tekel olma yolu.Tekelcilikte kullanıcaya zarar veren,rekabeti azaltan bir unsurdur.Noktanın satın almaktansa yatırım yapması taraftarıyım.

 3. Domain Reyonu Domain Reyonu

  Nokta'yı destekliyoruz.

 4. Muhafız Muhafız

  Bu kadar ileri sevide görüşme olduğuna göre satış sonuçlanır diye düşünüyorum, bakalım satış hangi rakama gerçekleşecek, alsın nokta sektöre hareket gelsin :)

 5. Sdn satın alınırsa gerçekten nokta atışı olmuş olur izlesene ile bağlaşım yapılırsa çok iyi başarı yakalanacağını düşünüyorum sitenin değeri gerçekten çok yüksek umarım satış gerçekleşir her 2 taraf içinde hayırlısı olur

 6. Serkan Can Serkan Can

  Nokta bence domaincilikten gelmiş.. tonla para kazanmış. şimdi domainler hızla kan kaybettigi için içerik işine saldıran işini bilen bir iştirak. Ne üretmiş. ne ortaya çıkarmış bakalım, sıfır sadece domain regleme. acı ama gerçek.

 7. Mert Meriç Mert Meriç

  satın alma sdn'ye ne katacak(para dışında)?

  ha bu kötü bir şey mi? bence hayır. nokta içerik sağlama konusunda sürekli atılım içerisinde, yakında türkçe içerik onlardan sorulacak gibi..

 8. Misafir Misafir

  Nokta için güzel bir yatırım olacağı aşikar olsa da içerikten faydalanan bizlerin Nokta'nın o acayip reklamlarına boğulmamamızı temenni ediyorum.

  Umarım reklamlar arasından ulaşmak istediğimiz içeriği mumla arar konuma gelmeyiz. :)

 9. SDN'i seven biri olarak tedirgin oldum; bilmem neden...

 10. Amatör Amatör

  Nokta gerçekten bu siteyle ilgilenmişse bile, şuradaki amatörlüğü gördükten sonra koşarak kaçması gerekir:

  http://forum.shiftdelete.net/sdn-duyurulari/234424-shiftdelete-net-satiliyor-mu.html

  Adam siteyi satıp satmamayı forum kullanıcılarına soracakmış :D

  1. Western Western

   Senin de öyle siten olsun, sen kendin karar verirsin ;)

  2. SDN büyüdü ben büyümedim yani ilk gün neysem şimdide oyum diyor. Bunda ar ettirecek bi şey yok. Takdir etmek lazım.

 11. Anindayorum Anindayorum

  Bazı ürünler el değiştirdiğinde biraz uzaklaştırıyor kendisinden... Özellikle internet dünyasında. Belki bana öyle geliyor olabilir.

  Ben daha önce yukarıdaki siteleri kullanıyordum şimdi hiç aklıma bile gelmiyor, bir yerde bir sorun olmalı...

 12. Henry Henry

  Noktamedya yöneticileri shiftdelete.net'i berbat ederler reklama boğarlar sakın satılmasın !

 13. Yenipara Yenipara

  Değerli webrazzi konunun yeri burası ama sizden ricam,yıllardır kullandığımız,koyduğu cins cins reklamlara rağmen blogcu.com un artık iyicene yeni yüz diye tumbrl benzeyip blog özgürlüğünü kısıtlayıp tamamen blogcuların tepkisini çeken bu blogcu.com un yeni yüz ve tasarımı konusunda sizlerden yazı ve görüş bekliyoruz.Ancak webrazzi bu konuya el atarsa duyurulacağına inanıyoruz.

 14. Mehmet Mehmet

  Bu satın alma aslında noktaya çok da değer katmayacak. Son zamanlarda shiftdelete.net ekibi iyice kendini bozdu. Yapılan yorumlar incisözlükten çıkmış havası uyandırıyor. Görünürde olan ama çok da dikkat çekmeyen teknoloji siteleri var. Bence onlara yönelsinler.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri