Kaynaklar: Nokta ShiftDelete.net'i Satın Almak İçin Görüşme Yapıyor

Kaynaklar: Nokta ShiftDelete.net'i Satın Almak İçin Görüşme Yapıyor

Satın alarak büyümeyi kurulduğu gündem bu yana benimsemiş şirketlerden olan Nokta'nın yeni satın almaların peşinde olduğunu çeşitli konferanslarımızda şirket yetkililerinin ağzından da duymuştuk.

Blogcu.com, İzlesene, Fotokritik, Alkışlarla Yaşıyorum gibi değerli satın almaları gerçekleştiren Nokta, Intel Capital yatırımı sonrasında da bu yöndeki yatırımlarına devam ediyor ve şu günlerde online teknoloji basınının önemli oyunculardan biriyle sıcak temasını sürdürüyor.

Güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Nokta popüler teknoloji haber sitesi ShiftDelete.net'in (SDN) tamamını satın almak için masaya oturmuş. Konuyla ilgili her iki şirketin de yetkilileriyle görüştük ancak her ikisi de konuyla ilgili yorum yapmak istemediler.

Satın alma rakamı ile ilgili bilgimiz yok ama milyon TL'ler seviyesinde olacağını tahmin ettiğimiz satın almanın henüz fiyat pazarlığı aşamasında olduğunu duyuyoruz. Yani, henüz gerçekleşmiş ya da son noktaya gelinmiş bir görüşme yok, sadece fiyat aşamasına gelinmiş bir süreçten bahsediyoruz.

Sahip olduğu popüler web siteleri ile bir medya şirketi olma hedefinde olan Nokta'nın SDN'i satın alması durumunda aslında uzman olduğu "içerik" tarafında iyice güçleneceği ortada. Video paylaşım sitesi izlesene.com'la da entegrasyon sağlayabileceği SDN, Nokta için doğru bir sinerji yaratabilir.

Şu aşamada henüz satın alma gerçekleşti şeklinde konuşmak doğru olmaz ama rakamın konuşulduğu aşamaya gelinmiş olması bile en azından Nokta'nın niyetini bir haber haline getiriyor diye düşünüyorum.

SDN satın alması olur ya da olmaz bilemiyoruz ama sektörün 2012 yılında şu anda olduğundan çok daha hareketli olacağı ortada.

Konuyla ilgili gelişmeler olduğunda haberimizi güncelliyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.