İzlesene.com artık Nokta'nın!
Genel

İzlesene.com artık Nokta'nın!

Bugün gerçekleştirdiğim "Web 2.0 ve Türkiye Fırsatları" isimli seminer esnasında Nokta yetkililerinden, birinci ağızdan öğrendiğim bu gelişmeyi hemen sizlerle paylaşmak istedim.

İzlesene.com satılır ya da satılmaz diye konuşulurken, dün itibari ile satış anlaşması netleşmiş ve Türkiye'nin en popüler video girişimi artık Nokta şirketleri arasında yerini almış.

Hatırlarsanız izlesene.com ile ilgili birçok yazı Webrazzi'de yer almıştı. Aynı şekilde Nokta'nın da girişimleri dönem dönem bu sayfalara konu olmuştu.

Bence şirketin vizyonu göz önüne alındığım doğru bir satın alma kararı. Detayları öğrendikçe bu yazımı güncelliyor olacağım.

Yorumlar (19)
 1. İzlesene.com satın alma fikrini Nokta Adına muhteşem bir karar olarak değerlendiriyorum.

  Çünkü Alexa verilerine baktığımda İzlesene.com Turkish listte 25. sırada ilk 25 site içinde haber siteleri disinda blogcu, yonja ekşi sözlük disinda elle tutulur pekte bir site yok bu sebepten cok dinamik ve lider bir sitenin satın alması olarak değerlendirebiliriz.

  Sıcak konusunda inanılmaz eleştiriler var izlesene.com kategoriler sayfasından aldığım bilgilere göre 1300 sıcak video bulunmakta sitede toplam video sayısı 26 bin buda sıcak videcoların çoğunluk olmadığını gösterir, ayrıca user content ile büyüyen bir site içinde 25 bin türkiye şartlarına göre iyi bir rakam.

  Alanında satanında mutlaka gelecekle ilgili plan ve projeleri hazırdır diye düşünüyorum.

  İzlesene'nin eski sahipleriyle nasıl bir iş birliği olacağı konusunda bir fikrim olmasada Nokta'nın dinamik yapısı ile izlesene'yi bir adım ileriye taşıyacağına eminim.

 2. Ibrahim Demir Ibrahim Demir

  Arda Bey oncelikle seminer harikaydı.Sizin olmadığınız yerlerde arkanızdan konuştuk ve ortaya şu fikir çıktı ki "etkileyici ve sıkmayan bir sunum oldu"

  Gerçekten de siz bizlere fikir sorarken birden izlesenenin satılmış olduğunu duymak beni de şaşırttı.alanlar için de aslında iyi oldu yani verdikleri paranın edip etmemesi konusunda bir fikirleri olmuştur diye düşünüyorum.

  Ayrıca hızınıza da hayranım.eve gelir gelmez bloga eklediniz mi diye baktım ve ciddymişiniz sanırım bu haber ilk sizin blogda yer aldı.

  Nokta bu şekilde acaba Türkiye nin Google'ı mı olmayı hedefliyor ne dersiniz? Hani şirket vizyonu demişsiniz ya...

 3. Adını Vermek Istemiyor Adını Vermek Istemiyor

  "türkiye'nin google'ı" :)

  iddialı bir söz

 4. En çok merak ettiğim konu satış fiyatı. Bu bilgiyi sizdirabilecek kimse yok mu? :)

  Sizin tahminleriniz ne kadar?

  Bu arada video olayi gerceklesti mi? Merakla bekliyoruz.

 5. Ödenen ücret ile ilgili bilgim olduğunda sizlerle paylaşıyor olacağım.

  Diğer taraftan seminerin video kaydı kulüp yetkilileri tarafından gerçekleştirildi. Onlar tarafından da internette yayınlanacak.

 6. Arda bey videoları parçalar halinde izlesene ye koyarsanız memnuniyet duyarız.

 7. Burçin Burçin

  Arda bey arkadaslar videoları izlesene.com a parçalar halinde yukleyebilirler. Bundan dolayı memnuniyet duyarız.

 8. Ibrahim Ibrahim

  ASlında "Türkiyenin Google " ı derken şirketin pek çok siteyi bünyesine katması gelmişti aklıma.Gerçi bu durum yanacı ülkelerde çokca oluyor. Kim bir işi iyi yaıpyorsa büyük balıklar onu yutuyor.

  Adobe'nin Macromedia'yi alması

  Corel'ın intervideo'yu alması.

  Peki bu şirketler kendileri neden direnmiyor satılmammaya anlamıyorum.Belliki daha da büyüyecekler neden satılmak istiyorlar. Acaba hazır para yada çok para tatlı mı geliyor.

  Galiba paranın yüzü sıcak... :)))

 9. oooo, kışın ortasında it's getting hot sanırım:)

  web2.0 rügzgarı az da olsa bizim buralardada etki gösterdi demek.

  türkiyedenin internet piyasasında bu hareketi görmek oldukça sevindirici bir şey.

  bir iki venture capital şirketi de açılsa şööyle girişimci gençlere destek verse mükemmel olacak.

  bu arada seminere katılamayanlar adına video"nun bi an önce internette yayınlanmasını istiyorum:)

 10. Evren Mutlu Evren Mutlu

  Vizyon konusu benim de kafama takildi. Ana fikri "Param var , kötü de yapılmış olsa bi site tutmuşsa onu alırım çünkü ben daha iyisini yapmayi beceremiyorum" olan bir vizyondan ne hayir gelir hep beraber gorecegiz.

 11. Selçuk Selçuk

  Satış fiyatı hakkında aldığım inside bilgiye göre 1.5 milyon USD civarında.

  Neden satıldığı konusuna gelince; hayatta hekezin beklentileri ve hedefleri farklı. Satan hedeflerin gerçekleştirmiş; alan ise yolun başında.

 12. para tatlı mı geliyor da direnilmiyor, denilmiş. belki de yaratıcılık hastalığı vardır. bi'şeyi rayına oturtunca yeni bi'işe başlamak gibi...

  belki de @selçuk'un dediği gibi hedefler önemlidir. hedefleri belirleyen deneyimler de olabilir. bir projeyi popüler yapma deneyimleri olan bu insanların popülariteyi arttırma veya sabit tutma deneyimleri olmayabilir. bundan çekinebilirler.

  bana mantıklı gelen ise o sıcak paranın desteğiyle yeni projelerin heyecanının bu satışlarda etkili olduğu...

 13. erotik görüntülerden geçilmeyen ve tamamen şablon bir site olan izlesene hiçbir gelecek vaad etmeyor bence aynı kulvarda daha çok site olacak. izlesene bence tahtını cok yakın bir tarihte kaybeder

 14. Flash oynatıcısı çok berbat ve amatörce, görüntü ortasında kocaman www.izlesene.com çok rüküş olmuş, pikniktube,vidivodo ve trtube daha kullanıcı arayüze sahip

 15. Erdem Erdem

  izlesenede video izlemek ölüm serverlerindanmıdır nedir videyo izlemek için 10 dakka beklemek gerkeıyor kaldırmıyor site aşırı yogunlugu daha çok çalışması lazım çok

 16. yine ne varsa youtubede var

 17. site iyi güzel de malesef reklamlardan geçilmiyor.Her yeri reklam doldu.Video izlemek için bile ilkönce mecburen reklam izliyoruz.bence ismini reklamizle.com olarak değiştirsin yada bir an önce bu aşırı reklamlardan birazcık arınsın...

 18. Ömer Faruk Öncümert Ömer Faruk Öncümert

  Türkiye nin en çok izlenen siteleri listesine girmeyi başaran bu site 25 yaşlarında iki Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından kurulmuş. Sitenin arşivinde şu ana kadar gönderilmiş 10 binden fazla video bulunmakta, Site de Sansür görüntüler başta olmak üzere, şiddet içeren politik içerikli videolar bir filtreyle engelleniyor.

 19. Canli Bedava Canli Bedava

  İzlesene.com , ve diger nokta. aş nin tüm ürenleri türkiyede en çok ziyareden siteler arasinda bunu herkez bılıyor