Alkışlarla Yaşıyorum Nokta Tarafından Satın Alındı
Yatırım

Alkışlarla Yaşıyorum Nokta Tarafından Satın Alındı

Intel Capital yatırımı sonrasında Nokta'nın Türkiye internet pazarında yeni satın almalar gerçekleştireceğini biliyorduk. Webrazzi Gündem toplantılarına katılan şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Tümay Asena, bu konuda açık olarak bu hedeflerini dile getirmişti.

Bugün ise bir süredir kulağımıza gelen bir satın alma haberini netleştirdik ve Nokta'nın popüler video sitesi AlkislarlaYasiyorum.com'u satın alarak, bünyesine kattığını öğrendik.

Hatta birkaç saat önce sitenin Nokta.com DNS'lerine geçtiğini de yakaladık ve sonrasında Nokta yetkilileri ile görüşerek satın almayı doğruladık.

2004 yılında Fatih Aker tarafından kurulan AlkislarlaYasiyorum.com bir dönem MYK Medya çatısı altında hizmet vermişti. Daha sonra MYK Medya'nın TürkTicaret.net ortaklığı ile devam eden süreçte AlkislarlaYasiyorum.com'un tekrar kendi kanatlarıyla uçmaya başladığını öğrenmiştik.

Bugün kesinleştirdiğimiz gelişme ile birlikte Nokta A.Ş. tarafından satın alınan AlkislarlaYasiyorum.com yine Fatih Aker'in aktif olarak serviste yer almasıyla yoluna devam edecek.

Çizgisini değiştirmeyeceğini ve eğlenceli yapısını devam ettireceğini öğrendiğimiz AlkislarlaYasiyorum.com'un günlük 50.000'den fazla tekil ziyaretçiye ulaştığını da bu aldığımız bilgiler ışığında merak edenler için paylaşmış olalım.

Yorumlar (16)
 1. Hayırlı olsun.

 2. Fiyatı hakkında bir bilginiz var mı ?

 3. fiyatı hakkında bi bilginiz var mı acaba ?

 4. Nokta büyüyor. Tebrikler...

 5. Orcun Madran Orcun Madran

  Bu tür satın almalar girişimcileri yüreklendiriyor. Bence toplumun geneline yansıyan bir kazanım satın almalar.

 6. How much?

 7. Ali Kemal Ali Kemal

  Kaça satıldığı konusunda bilgi vermemişsiniz

 8. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

  Kaça satıldığı mı önemli yoksa satılmış olması mı önemli ? Mesela 50 bin $ a satıldı olsa ne değişir ? 500 bin $ a satılmış olsa ne değişir ? Bence bize önce bakış açısı lazım.

  1. Bülent Bülent

   50 bin $ olursa 3-5 tane alkışlarla yaşıyoruma benzeyen çakma site kurulur 500 bin $ olursa 200 - 250 tane :)hepimiz alkışız hepimiz yaşıyoruz

 9. Mrauthor Mrauthor

  Her gün takip ettiğim başarılı bir site.Sunumlar yönetim onaylı olduğu için kalitesini hiç bir zaman bozmuyor.Nokta'da Türkiye'de en taktir ettiğim ve başarısını Intel tarafından yatırım alarak taçlandırmış bir kuruluş.İsabetli bir karar olmuş.Tabi birde günlük verilen içerik sayısı arttırılırsa çok daha fazla hit artışı olacağı kanaatindeyim.

 10. Umarım "çizgi" değişmez.Reklamlarla dolu içerikler siteden soğutmaz...

 11. Koç Blog Koç Blog

  Tam zamanında satmışlar. Çünkü son 2 senede çok düşmüştü popülaritesi. Umarım tekrar eski canlılığına geri döner.

 12. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  Bu haberin en çok merak ettiren kısmı sitenin satış fiyatının ne kadar olduğudur.

  Bu konuya değinmemişsiniz bile, eğer elinizde bir bilgi yok ise öğrenemedik gibisinden birşey yazsaydınız keşkede yorumlarda bu kadar fiyat bilgisi sormasaydı millet.

 13. Muhammet Oral Muhammet Oral

  Nokta ile birlikte hit artışına geçecektir diye düşünüyorum ama umarım blogcu.com'daki reklam rezilliğini oraya taşımaz. Yoksa gerçekten çizgisini yitirebilir.

 14. Ali Kemal Elmadağ Ali Kemal Elmadağ

  Sitenin satış fiyatı konusunda bilgi verebilecek misiniz ?

 15. Can Işık Can Işık

  şu adresi biraz kısaltsalar iyi olacak, çok uzun..