Zerply Gelecekte Linkedin'in Rakibi Olabilir Mi?

Zerply Gelecekte Linkedin'in Rakibi Olabilir Mi?

Kapalı beta sürecinde tanıttığımız ve daha sonrasında 500 Startups inkübasyon programına katılan Zerply, geçtiğimiz haftalarda yaptığı değişikliklerle profesyonel iş ağı olmaya daha yakın. Projenin başından beri amacı olan daha renkli bir profesyonel iş ağı olabilir fikri yavaş yavaş hayata geçirilse de bir taraftan Zerply'nin yatırım arayışı sürdüğü bilgisini de aldık.

Küçük bir ekiple Avrupa'dan çıkıp Silikon Vadisine taşınan Zerply'nin macerası sürerken, serviste bir çok yenilik hayata geçirilmiş. Kullanıcı profil isimlerinden /profile/ yapısından kurtulan servis, premium tema ve alan adı gibi özelliklerini de yayına almayı başarmış. Göze hoş gelen tasarımlarıyla kullanıcıların dikkatini çeken Zerply, Webrazzi üzerinden 20 adet premium temasını da dağıtmak istiyor.

Yorumlarda Zerply kullanıcı adı (adresi) ve istediği iki temadan birini belirten ilk 20 kullanıcı istediği premium temayı alabilecek. The Steed ve The New Black'ten temalarından birini seçebilirsiniz.

Güncelleme: 20 premium tema sahiplerini buldu. 

Neredeyse kurulduğu günden beri izlediğim girişimlerden biri olan Zerply; Linkedin gibi profesyonel iş ağlarını karmaşık, çirkin ve kısıtlı olarak nitelendiriyor. Yukarıda 500 Startups'ta şirketin kurucularından Christofer'ın yaptığı tanıtım sunumu izleyebileceğiniz gibi Zerply, basit, limitsiz ve sade bir tasarımın iş ağlarında daha başarılı olacağını iddia ediyor. Hatta Linkedin'in 120 milyon üyesini, Facebook'un 750 milyon ve Twitter'ın 250 milyon üyesiyle karşılaştırarak sorunu Linkedin'in karmaşıklığına bağlayarak projelerinin kendi projelerinin öne çıkabileceğini söylüyor.

Yakın zamanda geliştirdikleri endorse gibi reputasyon verme özellikleriyle Zerply, Linkedin dışında neredeyse kimsenin bulunmadığı profesyonel iş ağı pazarında farklı bir alternatif olabilir.

Tema tasarımları için önemli isimlerle çalışan Zerply'nin kurucuları bir çok tanınmış internet girişimcisinin de ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Twitter'ın kurucularından Evan Williams ve blogger Robert Scoble gibi isimler Zerply profillerini uzun süredir canlı tutan isimler.

Açıkcası hayranı olmadığım Linkedin yerine başka bir iş ağı olsa çok daha aktif olarak kullanabilirdim. Fakat şu anda kişisel bir sayfayla bir sosyal ağ arasında bulunan Zerply'nin gelecekte Linkedin'in rakibi olabileceğinden şimdilik emin değilim. Güzel bir fikirle yola çıkan Zerply'nin nasıl gelişip büyüyeceğini izleyip göreceğiz.

Tekrar hatırlatayım, Zerply kullanıcı adı ile The Steed veyaThe New Black premium temalarından birinin adını yazan ilk 20 yorumcuya bu temalar hediye edilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.