Zerply Yenilenerek Beta Yayınına Başladı

Birkaç ay önce tanıttığımız ve 250 adet davetiye dağıttığımız Zerply, bugün beta yayına başlayarak kapılarını tüm kullanıcılara açıyor. Kurucularının Silikon Vadisi'ne taşındığı Zerply'de, bu yer değişikliği hemen ilk meyvelerini vermiş. Resmi olarak açıklanmamış olsa da Zerply, Dave McClure'un 500 Startups inkübasyon programına kabul edilmiş. 500 Startups programı yaz boyunca devam edecek 3-4 aylık bir kamp ve kabul edilen girişimcilere %5 karşılığında 100 bin dolara kadar seed yatırım yapılıyor.

Yeni Zerply'nin hazırlıklarına Amerika'da devam eden ekip, orjinal Zerply'den daha etkileşimli bir iş ağ oluşturuyor. Yeni Zerply'de arayüz yenilemelerinin yanında tek sayfalık profil yapısından çıkılarak kullanıcı girişi yapılmasının ardından tanıdık sosyal ağ özellikleri ekrana geliyor. Zerply üyeleri arasında kendine benzer özellikteki kişileri bağlantı olarak eklemek, Twitter ve Facebook arkadaşlarınızın Zerply hesaplarını kolayca eklemek gibi yenilikler yeni Zerply'de yer alıyor.

Küçük bir ekiple Avrupa'da başlayan Zerply'nin macerası, 6 kişilik bir ekiple Silikon Vadisi'nde devam ediyor. Yaz dönemindeki 500 Startups kampının ardından birinci tur yatırımı için görüşmelere başlayacak Zerply'nin şimdiye kadar ki gelişiminden bu aşamada da başarılı olacağını tahmin ediyorum.

Geçtiğimiz haftalarda bazı ufak özelliklerin de sisteme dahil edilen servise, Silikon Vadisi'nin önemli isimlerinden Twitter ve Blogger'ın kurucu ortağı Evan Williams'ın da üye olduğunu öğrendik. Sizin de hızlıca kendi profilinizi oluşturabileceğiniz Zerply'nin üyelik formu şu anda açık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.