Google Buzz Kapanıyor

Google'ın tarihe gömdüğü, ışığını söndürdüğü servis ve uygulamalar arasına Twitter katili olarak ortaya çıkan Buzz'ı da eklendi.
Google Buzz Kapanıyor

Google'ın tarihe gömdüğü, ışığını söndürdüğü servis ve uygulamalar arasına Twitter katili olarak ortaya çıkan Buzz'ı da eklendi. Böylece Google +1 ve Google Plus'ın ortaya çıkmasıyla anlamını yitiren Google Buzz'ın durumu netleşti.

Google Buzz'ın kapatılması Google'ın resmi blogunda çıkan bir kaç kapatma kararıyla beraber açıklandı. Google Buzz ve Buzz API bir kaç hafta içinde kapanacak. Eğer hala Buzz kullanan varsa, kapanışla birlikte ileti gönderemeyecek. Eski iletiler Google Profilinize taşınacak (ki o da artık Google+) ve isteyenler Buzz iletilerini Google Takeout'tan indirebilecek.

Google Buzz ve bundan sonraki sosyal özellikli Google ürünleri büyük ihtimalle Google Plus çatısı altında yer alacak. Bu durum Google'ın yeni bir servisi daha kapatma ihtimalini azaltacak olsa da yeterli olmayacaktır. Ancak biraz  daha umutlanmamızı sağlayacak açıklamalar Google üst düzey yöneticilerinden Bradley Horowitz'den geliyor.

ve Diğerleri..

Google Buzz'a ek olarak açık kaynaklı yazılım arama hizmeti Code Search (Code Search API), 2007'de satın alınan bir mikro bloglama servisi olan Jaiku, üniversiteler için bir araştırma servisi olarak sunulan University Research Program for Google Search ve iGoogle'ın sadece sosyal özellikleri 15 Ocak 2012'de kapanacak.

Bu kapatma haberleriyle yetinmeyen Google, Google Labs'ın bugün kapatıldığını, Boutiques.com ve eski Like.com sitelerinin yerini Google Product Search adlı ürün arama servisine bıraktığını da ekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.