Google+ Trafiği Bir Haftada %1269 Arttı

Google+ Trafiği Bir Haftada %1269 Arttı

Arama devi Google'ın bugüne kadarki en ciddi sosyal ağ girişimi Google+, geçtiğimiz hafta davetiye sistemini kaldırıp kapılarını tüm kullanıcılara açmıştı. İlk zamanlarında büyük ilgi gören Google+, üyeliğin serbest kalmasıyla beraber çok büyük bir sıçrama yaptı ve Experian Hitwise'ın yayınladığı rakamlara göre sadece 1 hafta içerisinde trafiğini %1269 arttırmayı başardı.

Daha önce Google+'a dair ilk istatistikleri paylaşan Paul Allen'a göre Google'ın sosyal ağ sitesinin üye sayısı şu sıralarda 50 milyon civarında. Günde yaklaşık %4'lük bir büyüme gösteren Google+'a her gün yaklaşık 2 milyon yeni üye katılıyor.

Kapıların açılmasından sonra ortaya çıkan bu tabla bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Ama ağırlıklı olarak teknoloji ve Google'a ilgi duyan bu kitlenin ardından dalganın devam edip edemeyeceği büyük oranda Google+'ın sunacaklarına bağlı...

Google da doğal olarak bunun farkında ve yakın zamanda önce oyunları duyurdu ardından da geliştiriciler için bir API hazırladı. Var olan kullanıcıları Google+'ta tutabilmek ve yeni üyeler kazanmaya devam edebilmek için büyük önem taşıyan bu adımlar, Google+'ın içeriğini ciddi oranda zenginleştirebilir.

Bir hafta önce ABD'nin en çok ziyaret edilen 54. sosyal ağ sitesi olan Google+, üyeliği herkese açtıktan sonra 8. sıraya ilerledi ve şu anda MySpace'in hemen arkasında yer alıyor. Aynı hızla devam edecek olursa Tagged'i de geride bırakarak 5. sıraya yükselmesi çok zaman almayacak gibi görünüyor.

Google sosyalleşme adına bu kez doğru adımlar atıyor gibi görünüyor. Dolayısıyla Tagged'in üzerinde yer alan Yahoo! Answers ve Twitter'ı biraz zaman alsa da geçecek gibi görünüyor. Google+'ın gerçekten de doğru adımları atıp atmadığının en büyük göstergesi ise kardeşi YouTube'a karşı vereceği sınav olacak.

Google+ bu sınavda da başarılı olursa "level sonu canavarı" olarak da Facebook ile karşılaşması gerekiyor ki bu aslında zaten sonucunu hepimizin merak ettiği asıl kapışma…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.