Yenilenen GROU.PS'a 4,9 Milyon Dolar Yatırım

Yenilenen GROU.PS'a 4,9 Milyon Dolar Yatırım

Kısa süre önce bahsettiğimiz yeni özellikleriyle biraz daha canlanan GROU.PS, ön bilgisini aldığımız yatırım haberini netleştiren bilgiyi sonunda paylaştı. Küresel ölçekli ilk Türk girişimlerinden biri olan Grou.ps'un yeni yatırımı 4,9 milyon dolar.

Grou.ps, şimdiye kadar Golden Horn Ventures'dan 2 turda toplam 2,1 milyon dolar yatırım almıştı. Yeni yatırım turunda da devreye giren eski yatırımcılar Golden Horn Ventures ve TIMAR 4.9 milyon dolar sağlayarak ve Grou.ps'un toplam yatırımını 7 miyon dolara yükselmiş.

Gruplara özel sosyal ağ platformu Grou.ps'un yeni yatırımı satış ve pazarlama alanında yeni işe alımlarla Palo Alto ve İstanbul ofislerini genişletmek için kullanılacak. Grou.ps'un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sokullu artan giderlere rağmen karlılığa yakın olduklarını ve 2012'nin 3. çeyreğinde karlılık hedefini yakalamayı düşündüklerini paylaşıyor.

Tasarım ve mobil uygulama yeniliklerinin yanı sıra daha gelişmiş bir altyapı ve ücretlendirme seçeneklerini devreye alması bence Grou.ps'un yatırım adına dikkate alınması gereken adımlarıydı. Açıkcası yapılan yatırımın da bu durumu değerlendirdiğine şüphe yok.

Diğer yandan Ning ile kıyaslandığında öne çıkan Grou.ps'un artık sürekli gelir getirecek küçük-orta ölçekli toplulukları hedeflemesi gerektiği de bir gerçek. Yeni yatırımın satış ve pazarlama tarafına ayrılacak olması da bu açıdan doğru değerlendirilecek gibi gözüküyor.

Özellikle yerli e-ticaret girişimlerinin yatırım almaya alıştığı bugünlerde Grou.ps'un yeni bir yatırımla anılması gayet güzel oldu. 2012'de Grou.ps'un nasıl bir çıkış izleyeceğini birlikte göreceğiz.

Türkiye'de de aktif olması gerektiğini düşündüğüm, forum sitelerinin yerini alabilecek Grou.ps'a hiç göz atmadıysanız yeni Facebook benzeri temasını kesinlikle incelemenizi tavsiye ederim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.