GROU.PS Gruplara Özel Facebook Olmak İstiyor

GROU.PS Gruplara Özel Facebook Olmak İstiyor

Kendi sosyal ağınızı oluşturmanıza imkan tanıyan GROU.PS yeni adımlarıyla sosyal ağ dünyasında sesini yükseltmek istiyor. Tabii ki Facebook'tan da biraz etkilendiğini söyleyebiliriz.

Yeni anasayfasıyla kullanıcılara bazı değişiklikler olduğunu hissettiren Grou.ps, gruplarda yer alan haber akışını zenginleştirmiş. Ning'in ücretsiz modeli kapatmasıyla oradaki ücretsiz sosyal ağ kurucularını kendine çeken Grou.ps, Ning ile kendini kıyasladığı sayfayı da yenilemiş. Hatırlanacağı üzere Grou.ps Yahoo Groups gruplarının da birer sosyal ağa dönüşmesine olanak sağlayan bir araç tanıtmıştı.

Ücretli modelleri ile gelir kazanma konusunda biraz daha ciddi davranan Grou.ps'un en kapsamlı üyelik modeline dahil edilen mobil uygulaması da App Store'a girmiş.

Bazı performans güncellemeleri ve forum uygulamasının yenilenmesine ek olarak Grou.ps, TheBook temasını yayına almış. Adından da anlaşılabileceği gibi Facebook'a benzeyen bu tema, Emre Sokullu'nun aktardığına göre grup içi etkilişimi yüzde 50 oranında arttırmış. Aşağıda ekran görüntülerini paylaştığım bu temanın (üye olabilirsiniz) Lagbook gibi başarılı örnekler sayesinde Grou.ps'a olan ilgiyi artıracağını da düşünüyorum.

Grou.ps Thebook

Emre Sokullu tasarım benzerliği konusunda Facebook ile sorun yaşamayacaklarını ama bir sorun teşkil etmesi durumunda elbette ki bu temayı kaldıracaklarını söylüyor. Özellikle GROU.PS'un kişisel gizlilik konularında daha sıkı davranması Facebook'a siber saldırıların yapılacağı bir dönemde adının yükselmesini sağlayabilir.

GROU.PS, 5 milyon aylık tekil ziyaretçisi, aylık 20 milyon sayfa gösterimi, 9 milyon üye ve 200 bin grup ile yoluna devam ediyor. GROU.PS'un geleceği konusunda ise daha umutlu olduğumu söyleyebilirim. TechCrunch'ta bahsedilen yatırım konusunun da gerçekleşme aşamasında olduğunu ve 5-6 milyon dolar civarında olduğunu da aldığımız duyumlara dayanarak paylaşalım. Her ne kadar Emre Sokullu duyumlarımız hakkında yorum yapmak istemese de, hem yatırımı hem de Emre Sokullu'nun röportajında bahsettiği bazı önemli gelişmeleri yakın zamanda duyacağımızı düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.