Yahoo Grupları GROU.PS İle Sosyal Ağa Dönüşüyor
Araçlar

Yahoo Grupları GROU.PS İle Sosyal Ağa Dönüşüyor

Emre Sokullu'nun kurucusu ve CEO'su olduğu ücretsiz sosyal ağ oluşturma platformu GROU.PS bugün piyasaya sürdüğü araç ile Yahoo Groups kapsamındaki grupların birer sosyal ağa dönüşmesine olanak sağlıyor.

Aylık 1 PB trafik yaratan, 2,5 milyon üyesi bulunan ve 5 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Palo Alto merkezli şirket, Golden Horn Ventures'dan aldığı $2 milyona yakın yatırımla dünya çapında bir Türk girişimi olarak önemli atılımlar gerçekleştiriyor.

http://grou.ps/yahoogroups.php adresinden ulaşılabilecek senkronizasyon aracı ile 5 dakika içinde Yahoo Grubunuza GROU.PS'un sağladığı sosyal ağ özelliklerini ekleyebiliyorsunuz ve bunu yaparken de e-posta listenizin yer aldığı Yahoo Grubunuzu kapatmanız gerekmiyor.

Wiki, blog, video gibi temel sosyal ağ özelliklerini ve fazlasını ücretsiz olarak sağlayan GROU.PS aylık %10 büyüme gösteriyor ve grup sahipleri ile gelir paylaşımına dayalı modelini de herkes için hayata geçirmeye hazırlanırken gelir anlamında da geleceğini şekillendiriyor.

Yorumlar (9)
 1. Çok güzel bir şey bu. Türk girişimi olarak gurur veriyor.

 2. Ahmet Ahmet

  Grou.ps un anasayfasında üye olmadan kurtulmanızın mümkün olmadığı bir form çıkması çok ilginç, beni soğuttu açıkçası..

  1. Western Western

   Bir çok kişi bu durumdan şikayetçi. Ama http://grou.ps/groudotps/ burdan groups hakkında detaylı bilgiler alınabilir.

  2. Emre Sokullu Emre Sokullu

   Isin enteresani herkes onu icinden kurtulmak imkansiz bir kayit formu gibi goruyor; ama aslinda o formun icinden herhangi bir web 2.0 sitesinin ana sayfasinin ulasabileceginiz her bilgiye erisebilirsiniz. Orda menu var, onlara tiklayinca kutu genisliyor daraliyor ve size bayagi bilgi veriyor. Sadece gorunum o sekilde. Kullanici aliskanliklariyla ilgili cok enteresan bir makale yazilir aslinda bunun uzerinden :] Nitekim o kutu da kayit oranlarini 50%'ya yakin bir oran da arttirdi - ayni sebepten oturu. Enteresan rakamlar bunlar.

   @western'in yazdigi dogru. O kutunun disinda, http://grou.ps/groudotps adresinden cok daha fazla bilgi edinilebilir.

   1. /dev/mach /dev/mach

    Sanırım sırf o kutu yüzünden ne zaman bir şekilde grou.ps'a girsem kayıt olmadan, yazılanları dahi okumadan siteden çıktığımı belirtmemde fayda var.

    O kutuda en azından 3 farklı gruba link verilse sanırım daha başarılı olabilir. Yapılabilecekleri görüp "Ben de istiyorum bundan bir tane" demek sanırım "Eee ? Ne ki bu şimdi ? Neden üye olmam ve bir grup açmam gerekiyor ?" dan iyidir sanırsam.

    Bir de "itekim o kutu da kayit oranlarini 50%’ya yakin bir oran da arttirdi" demişsiniz, yeni kayıt olan grupların kaçı aktif olarak kullanılıyor ?

   2. Ahmet Ahmet

    Cevabınız için teşekkürler, kutunun kullanılabilirliği konusunda herhangi bir sıkıntı yok, tek sıkıntı kutudan kurtulamıyor olmak bence, Kutuda verilen bilgileri içeren başka bir sayfaya link verilebilir mesela "Grou.ps Tour" tarzında bir gezinti güzel olabilir :)

  3. Bekir Barut Bekir Barut

   Bu durum aslında birçok kişiyi rahatsız ediyor.

 3. Seo konusunda da bir çalışma yapsanız da Google'de groups kelimesinde ilk sayfada çıksanız hem hitiniz artar hemde ulaşmak kolay olur ,browser a grou.ps benim için zor olmasada genel olarak bakıldığında kolay değil.

 4. Murat Murat

  evet o kutusu konusu gerçekten can sıkıcı. kullanıcılar webde rahatlığı seviyor. daha güzel bir sunum ile daha başarılı ve memnun eden bir yapıya kavuşabilir.