Zinncir.com ve Kref.net: Kariyer.net Bağlantılı İki İş Ağından Bir Çember.net Çıkar mı?

Zinncir.com ve Kref.net: Kariyer.net Bağlantılı İki İş Ağından Bir Çember.net Çıkar mı?

Online iş bulma servisleri bir dönem oldukça popüler olmayı başarmıştı. Ardından profesyonel iş ağlarının önemi arttı ve bu alanda lider konumdaki Linkedin geçtiğimiz hafta borsada oldukça iyi karşılandı. Biz de size daha önce Webrazzi'de yer vermediğimiz Kariyer.net'le bağlantılı iki profesyonel iş ağından ve biraz da geçmişten söz etmenin doğru olacağını düşündük.

Bu girişimlerden ilki Zinncir.com. ilab Ventures portföyünde olan Zinncir.com'un yolu yine iLab Ventures bünyesinde olan Kariyer.net ile doğal olarak kesişiyor. 2010 yılında hayata geçen Zinncir.com, halen davetiye ile üye kaydı alıyor ve profesyonel iş çevrenizi genişletmenizi sağlıyor.

Kariyer.net ile bağlantısı olan bir diğer profesyonel iş ağı ise Kref.net. Eski Kariyer.net ortağı ve yönetim kurulu üyesi Sungur Ilgaz'ın şirketi olan Turksnet, Kref.net adı altında iş profesyonellerini biraraya getiriyor. 2009'un ikinci yarısında yayına başlayan Kref.net, referanslar üzerine kurulu bir iş ağı olarak hizmet veriyor.

Hatırlayacağınız üzere Çember.net'in Xing'e satılması bu alanda oldukça ses getiren bir gelişme olmuştu. Ancak bu satın alma sonrasında pazardan ikinci bir Çember.net çıkmadı. Bu alanda aklımıza gelen çeşitli girişimler var ancak halen Cember.net gibi şeytanın bacağını kıran bir girişime rastlamış değiliz.

Linkedin'in Türkiye pazarına yönelik bazı atılımlar yapacağını duyarken Xing'in Türkiye operasyonunu Almanya'ya çekmiş olması şaşırtıcı olduğu kadar Zinncir.com ve Kref.net için de yeni bir şans olarak düşünülebilir. Umarım Türk internet kullanıcılarının profesyonel iş ağlarına olan ilgisi artar ve biz de yeni yatırım haberleri paylaşırız.

Eğer bu yazıda sözünü ettiğimiz servisleri kullanıyorsanız, görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız seviniriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.