Sony PlayStation Network'ü Tekrar Açıyor
Oyun

Sony PlayStation Network'ü Tekrar Açıyor

Sony PlayStation Network'teki kullanıcı verilerini korsanlara kaptırmasının ardından güvenli bir şekilde ayağa kaldırmak üzere çalışıyordu. Saldırı olduğundan beri şirketin tek odaklandığı konu olan PSN, sonunda tekrar hayata dönüyor. Aşamalı olarak yayına girecek olan servis ilk olarak Amerika, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Ortadoğu'da ülke ülke geri dönecek.

PSN'in Mayıs ayının sonuna kadar tamamen ayağa kaldırılması planlanıyor. Gelişmiş güvenlik önlemlerine rağmen ağın tüm bilgilerine bu şekilde erişilmesi şirketin güvenilirliğini de ciddi şekilde etkilemişti. Sony Başkan Vekili Kazuo Hirai yaptığı açıklamada oluşan rahatsızlık yüzünden tekrar özür dileyerek, benzer bir olayın yaşanmaması için sistemin tekrar yayına girmesinin bu kadar geciktiğini ve güvenlik önlemlerinin ciddi şekilde artırıldığını söylemiş.

Dün gece saatlerinde tekrar çalışmaya başlayan PSN'in aşırı yoğunluktan sorunlar yaşadı bilgisi de internete yansımış. ABD, İngiltere, İrlanda, Avusturya, Yeni Zellanda, Meksika ve Ortadoğu'da tekrar yayına girdiğini öğrendiğimiz PSN'in ülkemizde ise ne zaman yayına gireceği şu anda belli değil.

Yorumlar (3)
  1. Murat Demir Murat Demir

    Gran Turismo'daki arabaların bazıları klasik olacak neredeyse, hala açamadılar networkü, single play'inde tadı yok :( haftada 1 gün bir eğlencem vardı o da gitti

  2. Ali Inal Ali Inal

    Saat 19:00 itibariyle PS3 konsolumdan PSN'e login olabiliyorum. Bütün PS3 kullanıcılarına öncelikle PSN sitesinden sisteme eski şifreleriyle login olup varolan şifrelerini değiştirmek zorunda olduklarını hatırlatmak isterim. Eski bilgilerinizle konsoldan giriş yapamıyorsunuz. Şifrenizi resetleyip, e-posta adresinize gelecek linkten yeni şifre almanız gerekiyor. Yoğunluktan dolayı resetleme şifresi gecikebiliyor (15 dakikayı buldu) ancak geliyor.

    Herkese (tekrar) iyi eğlenceler...

  3. slm 07.08.2012 de siteye bailanmak istedim ama baglanamiyorum tekrar site kapanmasi olayi ile mi karsi karsiyayiz acaba?