Microsoft TR: Internet Explorer 9 Kullanıcısı Yarım Milyon [İnfografik]

Microsoft TR: Internet Explorer 9 Kullanıcısı Yarım Milyon [İnfografik]

Internet Explorer 9Microsoft'un en yeni web tarayıcısı Internet Explorer 9, beta olarak çıktığında ilk 2 günde 2 milyon kez indirilmiş ve önceki sürümlere göre hızı ve HTML5 tabanlı yenilikleri ile dikkat çekmişti. Microsoft Türkiye bazı istatistikler ile IE9'un kullanım oranına ışık turuyor.

Microsoft Türkiye Blogu'nda paylaşılan infografiğe göre Türkiye'de 563 bin kişi IE9 kullanıyor. Bu kullanıcıların bir kısmı halen farklı tarayıcıları da tercih ediyor. Buna göre tek tercihi IE9 olan kullanıcı sayısı 114.548. Dünyada IE 9'u en çok indiren 13. ülkeyiz.

Microsoft'un farklı IE sürümleri arasındaki uyumu ne kadar sağladığı tartışılır ama halen Türkiye'de internete giren 100 kişiden 61'inin tarayıcısı Internet Explorer. İnfografiğe göre bu kullanıcıların %30 kadın ve %50'si 20-35 yaş arasında.

Microsoft Türkiye, ülkemizdeki internet kullanıcı sayısına da yer vermiş. Microsoft'a göre 33 milyon Türk internet kullanıcısı var ki bu da comScore ve diğer kaynakların tahminlerine uyuyor.

Microsoft, her gün 3 ile 5 milyon arasında online tehditin (pishing, oltalama ) yayıldığını ve IE Smart Screen sayesinde şimdiye dek 1 milyar online tehdite dur dediğini de paylaşıyor. Bilgisayar başında geçirilen sürenin %57'sinin de tarayıcıda geçirildiğini söylüyor.

Eğer IE 9'u daha yakından tanımak isterseniz webinguzelligi.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Internet Explorer 9 - Microsoft Türkiye

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.