Bing Yahoo'yu Geride Bıraktı
Genel

Bing Yahoo'yu Geride Bıraktı

Arama motoru pazarında Google'ın açık ara üstünlüğü devam ederken, Bing ve Yahoo arasında bir ilk yaşandı. Bing, dünya genelinde ilk kez Yahoo'nun önüne geçti.

StatCounter verilerine göre Bing'in küresel pazar payı % 4.37'a çıkarken Yahoo %3.93'te kalmış. Google ise 2009 sonundan bu yana ilk kez %90 pazar payının altına düşmüş ve şubat ayını %89.11 ile kapatmış.

Bing, hatırlanacağı üzere Şubat ayı başında Google arama sonuçlarını kullandığı gerekçesiyle tartışmalı bir dönem geçirmişti. Facebook ile yaptığı sosyal geliştirmelerin ardından Bing Bar'ı kullanıcılara sunan Microsoft, son olarak Bing Travel üzerinden arama sonuçları üzerinde yapacağı geliştirmeleri göstermeye başlamıştı.

Google, Bing, Yahoo - Statcounter

ABD pazarında düşüşte olan Bing, Türkiye'de son bir yılda pazar payını %0.69'dan %1.24'e çıkarmış. Aynı dönemde Google %0.44 gerilemiş ve Türkiye'daki pazar payı %98.6 olmuş.

Yahoo'nun kötü gidişinin arama motoru tarafındaki etkisi meçhul ama Bing'in bu alanda bir şeyler yapmak istediği açıkça görülüyor.

 

Yorumlar (2)
  1. Burak Burak

    Microsoft hatasını görüp sonradan girdi arama motoru piyasasına fakat bu neyi değiştirirki en fazla yapacağı şeyde bu zaten extra birkaç puan daha alır total paydan o kadar. Yok sonra beceremeyip wordpress le anlaştığı gibi google ile de anlaşamazki. Sırf bende varım demek içinde bu kadar uğraşılmaz

  2. Fırat Fırat

    kendilerini ne kadar yıpratırsalar yıpratsınlar googleyi geçemezler hemde o kadar sahtekarlıklara rağmen dikkatinizi çekiyosa ie de google sayfası ve aramaları takılıyo ie yavaşlatıyo hususi olarak ff de googleye bakın ie de bakın demek istedşiğimi anlarsınz birde ie de bing e bakın canavar gibi sahtekarlıklarla falan arama motoru pazarına ortak olacağını sanıyo bill gates:D