Avrupalı Film Kiralama Servisi LoveFilm Artık Amazon'un

Avrupalı Film Kiralama Servisi LoveFilm Artık Amazon'un

İnternet sektöründe büyük bir oyuncu olmakla kalmayıp yaptığı yatırımlarla da boy gösteren Amazon, daha önce yatırım yapmış olduğu Avrupalı online film kiralama servisi LoveFilm'in tamamını satın aldı. Amazon'un ABD'deki HD Film kiralama hizmetini Avrupa'ya taşıması bekleniyor.

E-ticarete dönük her türlü fırsatı değerlendiren Amazon, 2009 yazında Zappos'u geçtiğimiz Kasım ayında da Quidsi'yi satın almış ve son olarak LivingSocial gibi önemli bir girişime de yatırım yapmıştı.

Avrupa'nın Netflix'i olarak bilinen LoveFilm de 2008'de hisselerinin %42'si için Amazon'la anlaştıktan sonra bugün 200 ile 312 milyon dolar arasında bir değerle tamamen Amazon'un eline geçmiş oldu.

LoveFilm

İngiltere ve Almanya'nın yanısıra İsveç, Norveç ve Danimarka gibi Kuzey Avrupa ülkelerinde de faaliyet gösteren LoveFilm'in 1.6 milyon üyesi olduğu biliniyor. Servis adrese DVD göndermenin yanısıra, online olarak hem internetten hem de internet TV ve Playstation 3 üzerinden hizmet veriyor.

Netflix'in Avrupa'ya açılma planları yaptığı haberleri gelirken Amazon'un bu satın almayı gerçekleştirmiş olması sanıyoruz tesadüf değil. 2003'te kurulan Londra merkezli LoveFilm şimdilik aynı isim ve hizmet şartlarıyla devam edeceğini açıklıyor ancak gelecekte Amazon'la bir şekilde birleşmesi mümkün olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.