Çağlar Erol'dan TurkStudent.net'e Yatırım

Çağlar Erol'dan TurkStudent.net'e Yatırım

Eylül 2008'de Akgün Kulmaç ve Tamer Kulmaç'tan yatırım aldığının bilgisini paylaştığımız üniversite ve lise öğrencilerine yönelik sosyal ağ TurkStudent.net'e kısa süre önce Çağlar Erol tarafından da bir yatırım yapıldığı bilgisini aldık.

Sitenin ilk yatırımcıları Kulmaç'ların ortaklıktan ayrıldığını da öğrendiğimiz gelişme sonrasında Çağlar Erol'dan haberi doğruladık. Yapılan yatırımda Çağlar Erol'la birlikte Tasit.com'da ortağı olduğu Birol Kabakoğlu da bulunuyor.

İkilinin yatırım sonrasında TurkStudent.net'te %12'şer hisseleri olduğu da aldığımız bilgiler arasında.

Almanya merkezli sosyal ağ TurkStudent bugün 500 binden fazla üyeye sahip yaklaşık 10 yıllık bir girişim. Günde ortalama 20 bin tekil ziyaretçiye sahip olan site, özellikle ÖSS dönemlerinde 60 bin günlük ziyarete çıkıyor. Normal günlerde 200 bin sayfa gösterimine sahip sitede Suat İmamoğlu, Fatih Doğan, Gazi Keskin ve Volkan Şentürk de ortak olarak bulunuyorlar.

Çağlar Erol'un geçmişte iş ağı Çember.net ile yakaladığı başarı göz önüne alınacak olursa, TurkStudent.net yatırımı çok farklı karşılanmamalı. Diğer taraftan sektörde gençlere yönelik pazarlama kampanyalarının artışı ile birlikte bu tür sosyal ağların da potansiyel çıkış avantajları yakalamaları mümkün.

Bu sebeple küçük bir bütçe ile yapıldığını tahmin ettiğim bu tür yatırımlar doğru yönlendirmelerle gelir elde eden hale getirilebilir, hatta bu örnekte olduğu gibi yaklaşık 10 yıldır yakalanamamış çıkış bu sayede sağlanabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.